Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ponad setka muzyków zagra w Wiśle

Skrzypkowie, wiolonczeliści, altowiści, pianiści- łącznie 103 młodych muzyków brało w Wiśle przez cały ostatni tydzień (od 5 lipca) w warsztatach zorganizowanych przez Szkołę Suzuki w Tychach. Już jutro (11.07.2015) wielki finał imprezy- Koncert Finałowy w wiślańskim amfiteatrze.

Dobiega końca XV edycja Tyskich Dni Sztuki, czyli warsztatów muzycznych dla dzieci organizowanych w Wiśle przez Tyską Szkołę Suzuki. Młodzi skrzypkowie, altowioliści, pianiści i wiolonczeliści w wieku od 2 do 20 lat pracowali pod okiem wybitnych zagranicznych muzyków i pedagogów, wśród których znalazł się m.in. Witold Swoboda (Polska/Kanada), Roberto Sarno (Włochy/Dania), Maria Magdalena Rogowska (Polska), Małgorzata Węgrzyn (Polska), Elżbieta Węgrzyn (Polska), Jadwiga Prochota (Polska) czy Tessa Oakley (Anglia).

Szkoła Suzuki w Tychach powstała w 2002 roku, jako pierwsza i największa placówka tego typu w Polsce. - Od początku pomyślana była jako miejsce, w którym bardzo małe dzieci – już od 2-go roku życia – mogą kształcić się nie tylko muzycznie, ale przede wszystkim rozwijać się wszechstronnie. Założycielka Szkoły – Elżbieta Węgrzyn, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Kaji Danczowskiej – z Metodą Suzuki zetknęła się w 2001 roku; znalazła się w pierwszej grupie nauczycieli, którzy przystąpili do Kursu Nauczania Metodą Suzuki organizowanego przez Centrum Rozwoju Uzdolnień Metodą Suzuki w Warszawie. Obecnie jest Trenerem przy londyńskim European Suzuki Association i kształci kolejne pokolenia nauczycieli skrzypiec Metodą Suzuki – mówi Karina Madera (koordynator Tyskich Dni Suzuki).

Zapraszamy serdecznie jutro, 11 lipca o godzinie 15:00, do Amfiteatru im.Stanisława Hadyny, gdzie odbędzie się Koncert Finałowy XV Tyskich Dni Suzuki. - Podczas Koncertu Finałowego wystąpią wszyscy uczestnicy, zagrają utwory z repertuaru muzyki klasycznej jak i folkowej - wykonywane będą melodie ludowe z regionu Śląska Cieszyńskiego, którym towarzyszyć będzie taneczny występ uczestników warsztatów. W ramach Tyskich Dni Suzuki uczyli się również podstaw tańców regionalnych. Podczas Koncertu Finałowego wystąpi także orkiestra smyczkowa, która wykona m.in następujące utwory: Serenada na smyczki cz. I Allegro piacevole E.Elgar, Arlezjanka Suita nr 1, cz III Adagietto G.Bizet czy Suita z czasów Holberga, cz I Preludium E.Grieg. Nie zabraknie również utworów J.S. Bacha, A.Dvoraka, A.Vivaldiego czy G.F Handel'a w wykonaniu wszystkich uczestników warsztatów – informuje Karina Madera ze Szkoły Suzuki w Tychach.

Impreza pod patronatem medialnym OX.PLvdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-12 04:49:15
ciamajda: \'\' Downe wiesieli w Beskidzie Śląskim\'\'<br />Chyba chodzi o WIESIELI. Ale ten komentarz zniknie o ile się nie myle
2015-07-12 11:46:33
dudus: bardzo ladna impreza prosze czesciej
2015-07-12 11:46:34
dudus: bardzo ladna impreza prosze czesciej
2015-07-13 16:26:13
ciamajda: Jakiś chochlik chodzi i poprawia. Tylko nie tam gdzie trzeba. A może to jakiś WIESZIELNIK?:))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: