Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ponad milion złotych więcej na kanalizację w Cieszynie

O około 1 mln 43 tyś. zł. zwiększony zostanie remont kanalizacji w Cieszynie. Zmiana ta została uwzględniona w kolejnym już aneksie do umowy z firmą wykonującą prace. Zwiększenie kosztów wynika z konieczności wykonania robót zamiennych.

W sierpniu i wrześniu br. Miasto Cieszyn podpisało, jak się okazuje 2 aneksy do umowy z firmą Mota-Engil Central Europe S.A. wykonującą w mieście prace związane z kanalizacją. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 25 września Wiceburmistrz Jan Matuszek, wspomniał, iż podpisano aneks do umowy w sprawie wydłużenia terminu na wykonanie prac. Na zakończenie robót budowlano-montażowych wyznaczony został ostatni dzień października, zaś na dokończenie prac, w tym robót odtworzeniowych i dokumentacji powykonawczej, określono termin do 8 grudnia – podkreślał Jan Matuszek. (Czytaj również: http://www.wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,27941,problematyczna-kanalizacja....html ).

Jak się okazało istnieje również aneks do umowy w sprawie zwiększenia wartości umowy na skutek wprowadzenia robót zamiennych zgodnych z podpisanymi protokołami konieczności. Tym samym zatwierdzona kwota kontraktowa ulegnie zwiększeniu o kwotę netto 1 043 747 10 zł. Tak więc łączna kwota całego przedsięwzięcia po wprowadzeniu zmian wyniesie brutto ponad 14 mln zł.

Wykonanie robót zamiennych wynika z tego, iż wykonawca musi zająć się innymi pracami, niż te które obejmował kontrakt. Wykonanie robót zamiennych nie wykracza jednak poza Określenie Przedmiotu Zamówienia ustalone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia – czytamy w Protokołach Konieczności. Roboty zamienne prowadzono między innymi na takich ulicach jak: Matejki, Michejdy, Kluckiego, Czarny Chodnik, Zamkowej, Kochanowskiego i Pl. Londzina.

W Protokołach Konieczności na wykonanie robót zamiennych określono przedmiot robót zamiennych, uzasadnienie z przyjęcia wniosku oraz wycena robót zamiennych. Każdy ww. Protokół zawiera w załączniku kosztorys  robót przed zmianą oraz po zmianie, a także różnicę na „plus” i „minus” w stosunku do założeń pierwotnych.

 

MSZ

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: