Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ponad 5 tys. zakażeń w kraju. Dawka przypominająca szczepionki już wkrótce

U 5592. osób w całym kraju - w tym u 288. w województwie śląskim - wykryto zakażenie wirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatniej doby. W związku ze znacznym przyrostem ilości zakażeń w ostatnim czasie, premier zapowiada rozszerzenie grupy osób, które mogą przyjąć dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19.

- Szczepienia będa mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni. Kolejne dawki będą mogły przyjąć osoby powyżej 18 roku życia, u których od zakończenia podstawowego schematu szczepień upłynęło co najmniej 6 miesięcy - poinformował w mediach społecznościowych premier.

W naszym powiecie w pełni zaszczepionych jest 77028 osób. Dane dotyczące ilości wykonanych szczepień w poszczególnych gminach wyglądają następująco: 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o 46. osobach zmarłych z powodu COVID-19 w Polsce. Szczegółowe dane dotyczące ilości zakażeń w powiatach - w tym w cieszyńskim - od wczoraj (20.10) są niedostępne na stronach rządowych z powodów technicznych. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-21 10:57:35
święty_Patryk: PB ewidentnie postanowił poprawić jakość gatunku ludzkiego, drżyjcie płascy
2021-10-21 11:10:04
Vito: Zła wiadomość, wirus Komuno mutowal do wersji Komuno Wróć. Na wyspach wczoraj wykryto nowsza wersję która nazwano Kochana Komuno Wróć. Amerykańscy naukowcy przewidują koniec pandemii z chwilą gdy nazwa wirusa utworzy pełny hymn Nowej Zjednoczonej Komunistycznej Republiki Europy. Wielu szczęśliwych Patrykow juz wiwatuje z radości.
2021-10-21 11:11:46
święty_Patryk: vitusiu kolejny raz udowadniasz że twoje rozumienie świata swe źródła ma w głupocie i kołtuństwie - ot, klasyka racioka
2021-10-21 11:12:58
Vito: W ostatnich dniach rada medyczna debatowala czy dopuścić trzecia dawkę dla wszystkich a tu już pojawia się debata o czwartej. Tymczasem UE już w lipcu złożyła dwuletnie zamówienie na 2mld szczepionek. Co daje wszystkich Europejczyków dwa razy w roku. Już w lipcu wiedzieli że będzie co pół roku.
2021-10-21 11:19:55
Vito: Patryku ja rozumiem że upadek komunizmu w '89 przerwał rozwój twojej kariery i teraz na starość masz świadomość zmarnowanego życia, ale nie poddawaj się. Życie jest fascynujace. Czerpaj z niego każdego dnia.
2021-10-21 12:11:11
wojtoj: Patryk - sprawa wbrew pozorom jest bajecznie prosta. W nosie mam czy piłeś rano kawę, czy boli Cię ząb i czy wziąłeś apap. Jeżeli nie boli Cię ząb ani głowa i nie wziąłeś apapu, to jesteś dla mnie tak samo fajnym człowiekiem jak gdybyś go wziął. Tego samego oczekuję w sprawie szczepień - kto chce droga wolna, kto nie chce - również. Uprzedzając ewentualne komentarze dot. odpłatności za usługi medyczne - jestem za taką odpłatnością pod warunkiem, że taka sama odpłatność zostanie wprowadzona dla alkoholików, palaczy, pijanych kierowców, etc.
2021-10-21 12:12:20
wojtoj: no i oczywiście zniesienie obowiązkowych składek zdrowotnych.
2021-10-21 14:28:59
święty_Patryk: wojtoj - do alkoholików, palaczy, pijanych kierowców trzeba by koniecznie dodać na przykład obżartuchów i bezrozumnych połamańców, ofiary "uprawiania sportu" typu narty, rowery czy nawet tenis - tu się jednak sprawa komplikuje, bo alkoholizm i inne uzależnienia, w tym kompulsywne obżeranie się, to choroby, zaś odmowa szczepienia albo karkołomne wyczyny narciarskie albo rowerowe to kwestia wyboru - ale generalnie tak, uważam, że państwo spełniło swój obowiązek zaoferowania wszystkim chętnym darmowej ochrony przed ciężkim przebiegiem covid i nie powinniśmy się już więcej użalać nad kolejnym trupami wywożonymi ze szpitali w plastikowych workach - inna sprawa czy takich nieszczepionych powinno się dopuszczać do udziału w zbiorowiskach ludzkich, na podobnej zasadzie uważam winni być traktowani jak właśnie ci po alkoholu, którzy ewidentnie stanowią zagrożenie dla innych i siadać za kierownica im nie wolno
2021-10-21 14:30:27
święty_Patryk: a co do składek - z tego co wiem pijany kierowca traci prawo do różnych form ubezpieczenia, więc jest już wypracowany rozsądny precedens w podobnej kwestii
2021-10-21 14:34:45
święty_Patryk: vitusiu w '89 to ja byłem piękny i młody i dopiero zaczynałem karierę, ale ty masz ewidentnego jobla i zero kreatywności w tych swoich wypocinach no i bijesz jałową pianę na okrągło...
2021-10-21 18:13:48
Gigi13: Dawka przypominająca o tym że niby mamy 'epidemie która zniszczy ludzi' niech już ten świat się skończy... Nie myślałem że w takich pojxbanych czasach przyjdzie nam żyć gdzie wolność i swoboda będą minimalizowane ile się da.
2021-10-21 20:05:56
Marx.: sądząc po komentarzach można się domyślać, że dla niektórych najcięższym był obowiązek edukacji do ukończenia 18. roku życia
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: