Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ponad 4 miliony na projekty

W wyniku oceny Lokalnej Strategii Rozwoju jaką przygotowała Lokalna Grupa Działania Cieszyńska kraina Urząd Marszałkowski woj. Śląskiego przyznał LGD ponad cztery miliony euro.

  - Konkurs na Wybór Lokalnej Strategii Rozwoju kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023 do realizacji przez LGD, został ogłoszony  przez Śląski Urząd Marszałkowski w dniu 06.10.2015r. Strategię oceniała specjalna komisja składająca się z ekspertów. Następnie wyniki oceny komisji przyjął Zarząd Województwa Śląskiego. – informuje  Dominika Tyrna,  dyrektor biura Stowarzyszenie LGD "Cieszyńska Kraina"

Dokładna kwota jaką ma do rozdysponowania LGD to 4.268.250,00 euro.  Jak informuje portal OX.PL szefowa biura,  pierwsze konkursy stowarzyszenie planuje ogłosić pod koniec 2016 roku.

O środki będą mogły aplikować osoby prawne, w tym m.in. kółka rolnicze, JST z wyłączeniem województw, ich związki bądź ich jednostki organizacyjne, organizacje pozarządowe, spółdzielnie, kościoły, związki wyznaniowe oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym ustawy przyznają zdolność prawną.

Pieniądze będzie można otrzymać na operacje w zakresie m.in.  wzmocnienia kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, rozwoju przedsiębiorczości, wspierania współpracy między podmiotami wykonującymi działalność gospodarczą na obszarze wiejskim objętym LSR;  rozwoju rynków zbytu produktów i usług lokalnych;  budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej;  budowy lub przebudowy publicznych dróg gminnych lub powiatowych,

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-05-07 10:48:41
krolik bugs: Na drogi to ja rozumiem. Reszta celów to sztuka dla sztuki i nabijanie kieszeni kolesiom środkami publicznymi
2016-05-07 11:07:03
lupapaj: Mo masakra. Zrobią może kilometr drogi, a reszta kasy na przepierdzielenie. <br />
2016-05-07 22:04:59
Przepierón: Mam nadzieję że z tego 3 mln nie idą na Fundacjię "Być Razem" która na być osobno i nie być razem nie oferuje niczjewo.
2016-05-08 11:34:52
Charles: Oby część z tych pieniędzy nie poszła na oświetlenie kościołów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: