Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ponad 4 kilogramy marihuany!

Policjanci musieli ruszyć w pościg za audi, które nie zatrzymało się do kontroli. Kierowca widząc blokadę drogi próbował jeszcze uciekać pieszo, ale szybko został zatrzymany. Powód jego zachowania szybko okazał się jasny – miał przy sobie ponad 4 kg marihuany.

Całą sprawę wyjaśnia Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji - Policjanci z cieszyńskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą podczas pracy operacyjnej ustalili, że 25-latek z woj. kujawsko-pomorskiego może przewozić przez teren naszego powiatu znaczne ilości narkotyków. Policjanci zauważyli podejrzany pojazd w Górkach Wielkich i tam wspólnie z mundurowymi oddziału prewencji z Bielska-Białej podjęli próbę jego zatrzymania.

Mężczyzna kiedy tylko zobaczył umundurowanych funkcjonariuszy zamiast zwolnić i zatrzymać się, znacznie przyśpieszył i próbował uciec. Policjanci jednak byli na to przygotowani i 24 latek wpadł na drugiej kontroli z blokadą drogi. Do końca nie chcąc stracić towaru, uciekał pieszo… z workiem pod ręką. - W trakcie biegu, w miarę utraty sił postanowił pozbyć się ładunku odrzucając go za budynek, który mijał. Ale i to nie pomogło. Policjanci szybko go zatrzymali. Jak się okazało powodów, dla których mężczyzna się nie zatrzymał było więcej. Pierwszym był fakt, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Drugi powód był znacznie poważniejszy: 25-latek miał przewoził w samochodzie blisko 4,5 kilograma marihuany, której usiłował się pozbyć w trakcie ucieczki. Tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli, gdyż nie posiada dokumentu uprawniającego go do kierowania samochodem, a narkotyki nie są jego – nie pamiętał tylko czy je znalazł, czy też otrzymał od kogoś innego… - relacjonuje Pawlik.

Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lar 10. Na razie został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: