Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ponad 200 wyjazdów pogotowia, nietrzeźwi za kółkiem

Spokojnie upłynął okres świąt Bożego Narodzenia w cieszyńskim regionie. Wyjątkowo mało pracy mieli strażacy i policjanci, niewielki ruch panował na przejściach granicznych. Nie narzekały natomiast na brak zajęcia ekipy Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.
Od Wigilii do poświątecznej niedzieli karetki były wzywane do chorych 207 razy. Najczęściej właśnie w niedzielę, 28 XII, kiedy to było 56 wyjazdów, a najrzadziej podczas Wigilii -30. Duży ruch panował także w punktach ambulatoryjnych w Skoczowie i Wiśle.
- Dominowały różne infekcje, zasłabnięcia, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, urazy w postaci skręceń i złamań kończyn u narciarzy czy pojedyncze przypadki okaleczeń w następstwie spożywania alkoholu - poinformował „Głos” Jan Matysz, dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.
Strażacy nie zanotowali ani jednego pożaru choinki, co jeszcze parę lat temu było nie do pomyślenia. - Pomiędzy 24 a 28 grudnia było tylko 5 zdarzeń. W Wigilię panował całkowity spokój. Pierwszego dnia świąt gaszono palący się kontener ze śmieciami w Pogórzu i zdejmowano kota z drzewa w Dzięgielowie - poinformował kpt. Krzysztof Żaczek, zastępca komendanta powiatowego PSP w Cieszynie. Szalejąca wichura w minioną niedzielę powaliła drzewo na ul. Grażyńskiego w Ustroniu oraz złamała słup sygnalizacji świetlnej przy ul. Katowickiej w Cieszynie. Obydwie zawali drogi zostały usunięte przez strażaków z JRG.
Policja drogowa przyskrzyniła kilku nietrzeźwych kierowców. Akurat trafiło na cudzoziemców. W trybie natychmiastowym przed cieszyńskim sądem stanęli Austriak, Ukrainiec i Irlandczyk.
źródło: gzc
dodał: Z.Z.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: