Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomysły na Ustroń

35 projektów w ramach budżetu obywatelskiego, zgłoszono w gminie Ustroń. Do 31 sierpnia będzie trwała weryfikacja i opiniowanie zgłoszonych przez mieszkańców gminy pomysłów.

Wnioski można było składać do 31 maja br. Projekty mieszkańców napłynęły ze wszystkich dziewięciu osiedli w gminie. Najwięcej pomysłów na swoje otoczenie mają mieszkańcy Ustronia Dolnego, bo aż osiem. Tylko jedno zgłoszenie przyszło z reprezentacyjnej dzielnicy miasta – Zawodzia. Koszty inwestycji są bardzo różne. Wnioski zaczynają się od kwot rzędu 5 tys. zł, a kończą na maksymalnej puli, czyli 40 tys. zł. Są propozycje związane z przeprowadzeniem różnych wydarzeń i imprez, które mają zaktywizować mieszkańców poszczególnych osiedli. Ustroniacy chcą także miejsc, gdzie będą mogli poćwiczyć i pograć, dlatego zaproponowali stworzenie boiska do siatkówki czy siłowni. Propozycje są także dla najmłodszych – miejsca rekreacji i zabaw, a nawet lekcje pływania czy warsztaty programowania dla uczniów. Co ciekawe mieszkańcy zgłosili również propozycje inwestycyjne, są to m.in. budowa chodników na osiedlach, remonty dróg.

Obecnie trwa weryfikacja i opiniowanie zgłoszonych projektów. We wrześniu mieszkańcy zagłosują na ich zdaniem najlepsze pomysły, za pomocą kart dostępnych w urzędzie, a także drogą internetową.

Ze zgłoszonymi projektami mozna zapoznac się TUTAJ.

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-07-27 11:05:00
Przepierón: Projekty wariatów:<br />Lipowiec dawniej i dziś za 25 000 zł<br />II festyny za 34 000 zł<br />Miejsce edukacyjno wypoczynkowe - upamiętniające budowniczych Zawodzia za 39434 zł<br />Samoobsługowa stacja naprawy rowerów - IBOMBO za 39 000 zł<br />Punkt Widokowy - Lipowski Groń za 40 000 zł<br />Astro Baza - Obserwatorium Młodych Astronautów za 40 000 zł <br /><br />i wiele innych debilnych, a ja się pytam co z remontem ulicy Sportowej? Miał powstać chodnik dla pieszych, ścieżka rowerowa, ulica miała doczekać się krawężników i asfaltu (bez dziur).
2016-07-27 11:15:15
Przepierón: Te projekty przypominają mi lata 80-te i postulaty Wałęsy i jego solidarności w stoczni gdańskiej typu:<br />Ządamy poprawy jakości zup regeneracyjnych oraz częstszego prania naszych ubrań roboczych <br />Skrócić czas oczekiwania na mieszkanie<br />Obniżyć ceny mąki i cukru<br />Podnieść diety z 40 zł do 100 zł i dodatek za rozłąkę.<br /><br />Teraz twiedzi że obalił komune a ci ustrońscy \&quot;pomysłodawcy\&quot; za 30-40 lat będą twierdzić że Ustroń wybudowali.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: