Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomysłów na Cieślarówkę brak?

W sierpniu 2019 roku informowaliśmy o tym, że Cieślarówka w Cieszynie szuka dzierżawcy. Klimatyczne miejsce w Cieszynie, zlokalizowane pomiędzy ulicą Rajską a terenem Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Do 2015 roku działał tam wyciąg narciarski, jednak od kilku lat jest on nieczynny. Mimo licznych pomysłów ze strony mieszkańców, dotyczących zagospodarowania terenu, wciąż nie znalazł się nikt, kto podjąłby wyzwanie i sprawił by obiekt zaczął tętnić życiem.

- Ciągle czekamy na oferty dotyczące Cieślarówki. Jesteśmy skłonni wydzierżawić miejsce za symboliczną kwotę, jeżeli tylko ktoś będzie miał dobry pomysł. Teren trzeba zagospodarować. Nie jest konieczne ponowne uruchomienie wyciągu, jesteśmy otwarci na propozycje – wyjaśniała podczas sierpniowej konferencji prasowej Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Na Cieślarówce znajduje się stok narciarski z nieczynnym wyciągiem orczykowym. Długość wyciągu to 160 metrów. Ostatni raz był używany w sezonie zimowym 2014/2015, następnie, ze względu na zły stan techniczny, nie był już uruchamiany. Biorąc pod uwagę jednak, że ostatnio zimy w regionie raczej nie pozwalają na długotrwałe korzystanie z dobrodziejstw stoku, propozycja dotycząca zagospodarowania miejsca może nie mieć nic wspólnego ze sportami zimowymi.

Aktualnie Cieślarówka jest wykorzystywana zimą przez dzieci, które  zjeżdżają tam na sankach. Jest to również miejsce lubiane, przez miłośników pięknych widoków. Nocna panorama miasta, czy też klimatyczne zachody słońca, przyciągają na miejsce miłośników wieczornych eskapad.

A może nasi czytelnicy mają pomysł na zagospodarowanie tego miejsca? piszcie w komentarzach. 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-05 15:41:06
b.w.: Cóż, może dotychczasowy dzierżawca chciał dalej prowadzić wyciag na " Cieślarówce" -na tych samych warunkach jak to było do tej pory przez wiele, wiele lat... Natomiast prawdopodobnie właściciel, czyli obecne władze miasta nie chcą zrobić potrzebnego remontu,l wyciągu np: prześwietlić linę, wykonać odpowiedni remont potrzebny do dopuszczenia przez nadzór TDT do użytkowania, który robi sie co jakiś czas a jak wiadomo wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Zatem, aby obniżyć koszty użytkowania można np. kupić lub wydzierżawic przenośny wyciąg taśmowy, z którego mogliby również korzystać sankarze, a taki rodzaj wyciągu narciarskiego jest tańszy i prosty w eksploatacji oraz obsłudze ! Można go też spakować do furgonetki, zawieść i schować po sezonie zimowym do garażu . Sztuczne naśnieżanie jest tam już zainstalowane i w tym wariancie można by udostępnić stok "Cieślarówki" nie tylko dla narciarzy, snowboardzistów, ale i dla dzieci na sankach ! Wątpię jednak, że coś w ogóle ruszy w tym temacie, ponieważ ostatnia mentalność obecnej władzy Cieszyna jest taka: likwidować, likwidować.... !
2019-09-05 16:12:20
tom lem: ... jakie to proste - przejmowanie "dobrych pomysłów" - realizowane w Cieszynie od lat a obecnie polega na łowieniu jelenia propozycją " Jesteśmy skłonni wydzierżawić miejsce za symboliczną kwotę, jeżeli tylko ktoś będzie miał dobry pomysł. Teren trzeba zagospodarować. Nie jest konieczne ponowne uruchomienie wyciągu, jesteśmy otwarci na propozycje" Najtaniej i z zyskiem - sprzedać, jak większość w tym mieście.
2019-09-05 16:43:22
florian: Obecna władza jest na etapie chapania, trochę zajmie, zanim ten kleszcz się wpije. Kiedy co bardziej łakome kąski zostaną rozdysponowane, układy zaspokojone wówczas ktoś zacznie myśleć o przyszłości, w perspektywie pójścia w posły lub na polityczną emeryturę. Natomiast miasto będzie musiało trwać nadal i kiedy zabraknie publicznego, władze zaczną rozglądać się za pomniejszym prywatnym. W imię dobra wszystkich.
2019-09-05 21:54:19
krzysztof.mm: florian - póki co rzucasz błotem, potrafisz konkretnie?
2019-09-05 23:35:31
donekT: krzysztof-Q, A czym Ty z reguły rzucasz??? Pamiętaj ekspercie od moralności "wszej" i owej. Po piąte ___________________, CHRYSTIANOFOBIA również pod to podpada. Zabijać można również słowem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: