Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Europosłowie stela solidarni

We wtorek (3.09) odbyło się spotkanie Komisji Przemysłu, Badań i Energii Parlamentu Europejskiego (ITRE). Podczas posiedzenia pozytywnie zaopiniowano poprawkę do budżetu UE, której autorem jest Jerzy Buzek. Były premier proponował, aby przeznaczyć 20 mln euro na wsparcie regionów górniczych. Za projektem głosował inny polityk związany ze Śląskiem Cieszyńskim - Łukasz Kohut.

Wspomniane 20 mln euro ma być przeznaczone na Platformę Wsparcia Regionów Górniczych. Jakie są jej założenia? - Dla zdrowia naszego i następnych pokoleń, ważne jest, by odchodzić od węgla, ale KONIECZNIE zapewnić jak najlepsze programy osłonowe dla byłych pracowników górnictwa, badania nad nowymi, bardziej ekologicznymi technologiami energetycznymi. Obowiązkiem Komisji Europejskiej i rządów państw członkowskich jest poinformować i pomóc każdemu obywatelowi, który chce zmienić swój piec czy założyć na dachu panele fotowoltaiczne, by odnawialne źródła energii były dostępne dla każdego Europejczyka - napisał na Facebooku Łukasz Kohut.

Pieniądze mają pomóc takim regionom jak Śląsk czy Zagłębie - to priorytet dla Unii Europejskiej. - W lipcu, w swoim wystąpieniu przed europosłami w Strasburgu, o potrzebie dalszego, mocnego, wieloletniego wsparcia dla tych regionów mówiła nowa szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen. To pokazuje wyraźnie, że pomoc dla mieszkańców regionów żyjących dotąd głównie z węgla, którą inicjowałem jako szef komisji przemysłu w 2015 roku z komisarzami Maroszem Szefczoviczem i Miguelem Canete, jest dziś trwałym elementem strategii całej Unii w walce z bezrobociem czy smogiem - skomentował głosowanie Jerzy Buzek.

Po pozytywnym zaopiniowaniu poprawki, projekt został przekazany do Komisji Budżetowej, która odpowiada za ostateczny kształt budżetu na przyszły rok.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-05 16:24:14
donekT: Oj Tak, EUROposłowie są solidarni, zwłaszcza we wdrażaniu JEDYNIE POSŁUSZNEJ rzekomo "PROEUROPEJSKIEJ" wizji rozwoju kontynentu, która prowadzi do czego??? _____________________ ????? Oczywiście przy potępieniu instytucji PAŃSTWA NARODOWEGO i WYZNANIOWOŚCI, które ma zastąpić co???? JEDYNIE POSTĘPOWY NEOMARKSIZM, choć sprzedawany w rzekomo chrześcijańskich, zielonych, czy nawet czerwonych szatach... Kto dostrzega inne warianty rozwoju EUROPY z poszanowaniem PAŃSTWA NARODOWEGO i WYZNANIOWOŚCIĄ jest traktowany jako kto???____________, Przynajmniej zdaniem rzekomych PROEUROPEJCZYKÓW, o TOTALITARNYCH SKŁONNOŚCIACH.
2019-09-06 06:38:56
tom lem: .. ale fajnie 80mln PLN na osłonki dla tracącego swoje posadki dozoru górniczego, bo rozdawnictwo dla przyuczonych do zawodu już było w latach 90-tych. Super za poparcie i inicjatywę, dla EU-osłów należy się też nagroda z tej puli;-) To ciężka praca gmeranie w worze z europejską krwawicą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: