Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomyliła glukozę z trucizną. Jest wyrok dla pielęgniarki z Orłowej

?To była rosyjska ruletka?- stwierdził sąd wydając wyrok w sprawie pielęgniarki z Orłowej, która podała ciężarnej zamiast glukozy, trujący roztwór fenolu i kamfory służący do odkażania. Pielęgniarka została skazana na rok więzienia i cztery lata zakazu wykonywania zawodu.

W czerwcu ubiegłego roku pisaliśmy o sprawie: Tragedia w Orłowej

Jak można przeczytać na stronie Głosu Ludu: - Do tragicznego zdarzenia doszło w prywatnym gabinecie lekarza diabetologa, znajdującym się w budynku szpitala w Orłowej. Po wypiciu roztworu 32-letnia kobieta w szóstym miesiącu ciąży w krótkim czasie zmarła, nie udało się też uratować dziecka. Jak ustalili kryminolodzy, którzy prowadzili śledztwo, 68-letnia pielęgniarka wzięła butelkę z roztworem z miejsca, gdzie miała znajdować się glukoza. Nie zwróciła jednak uwagi na napis na etykiecie, a oba roztwory znajdowały się w takich samych butelkach z zasłaniającą nieco napis żółtą siatką. Jej błędem było również to, że pozwoliła pacjentce wyjść z poczekalni, choć po wypiciu glukozy kobiety mają czekać w gabinecie dwie godziny.

Do pierwszego uchybienia doszło jednak już wcześniej: między butelkami glukozy znaleziono jeszcze kolejnych pięć butelek płynu Chlumsky'ego. Nie udało się jednak ustalić, kto pomieszał butelki i umieścił między glukozą trujący roztwór. Jak stwierdził sąd w czasie ogłaszania wyroku, była to rosyjska ruletka...

red./Głos Ludu

źródło: ox.pl/Głos Ludu
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: