Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pomóż z Caritasem

W najbliższy weekend 2-3 grudnia 2022 roku (piątek, sobota), Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej we współpracy z Caritas Polska zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych na terenie diecezji dwudziestą pierwszą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”.

Coraz więcej osób potrzebuje pomocy, by przetrwać zimię. Z pomocą spieszy Caritas diecezji Bielko-Żywieckiej i zaprasza do wzięcia udziału w akcji zbiórki żywności w marketach. Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, które trafią do najbardziej potrzebujących.
„Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami” – przypomina diecezjalna Caritas.

Wielkanocna zbiórka „Tak, Pomagam!”, była prowadzona m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Netto i wielu innych. Do koszy ustawionych za liniami kas trafiły artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu – cukier, olej, kasze, ryż, makaron, czekolada, ciastka, cukierki, herbata, kawa, itp.
W akcji wzięło udział ponad 14,6 tys. wolontariuszy.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: