Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pomóż Marii Juroszek pojechać na zawody

Dla wielu osób zapewne zaskoczeniem jest fakt, że sportowiec sam musi opłacić sobie wyjazd na mistrzostwa świata, czy też igrzyska olimpijskie. Zwłaszcza jeżeli mówimy o sportowcu, który na swoim koncie ma liczne sukcesy. Jak się jednak okazuje, rzeczywistość czasem znacznie odstaje od naszych wyobrażeń, a zawody okazują się kosztownym przedsięwzięciem.

W takiej sytuacji znalazła się Maria Juroszek – armwrestlerka, mieszkająca w Cieszynie. Zwykle występuje w zawodach osób niepełnosprawnych, jednak liczne sukcesy odnosi również w kategoriach open, rywalizując ze „zdrowymi”. Na jej koncie znajduje się wiele medali zdobytych podczas mistrzostw Polski, wicemistrzostwo świata osób niepełnosprawnych w armwrestlingu, medale zdobyte w zawodach pucharu świata w armwrestlingu i wiele innych.

Pani Maria jest osobą bardzo utytułowaną, która wciąż osiąga sukcesy sportowe. Stąd też zaskoczeniem może okazać się fakt, że nie uda jej się pojechać na mistrzostwa świata w armwrestligu do Rumunii, bez wsparcia internautów. Wsparcia finansowego, gdyż założona została oficjalna (zweryfikowana) zbiórka na portalu pomagam.pl – Wyjazdy na igrzyska olimpijskie pokrywane są ze środków Ministerstwa Sportu. Armwrestling nie jest sportem olimpijskim, więc ministerstwo nam nie pomaga. Za wszystko musimy zapłacić sami. Sama podróż, noclegi wyżywienie i opłaty startowe to dosyć wysokie kwoty. Nie każdy może pokryć je ze środków własnych – wyjaśniła Maria Juroszek w rozmowie z portalem ox.pl.

W związku z brakiem sponsorów w postaci instytucji miejskich, czy firm prywatnych, Pani Maria jest zdana wyłącznie na siebie i tutaj pojawił się właśnie pomysł na zbiórkę pieniędzy. Organizator zbiórki, jako cel, założył zebranie kwoty 3 tysięcy złotych (aktualnie – stan na 30.05.2019 – udało się zgromadzić nieco ponad 1000 złotych). Te środki umożliwią arwrestlerce z Cieszyna start na zawodach w Rumunii – armwrestling to moja pasja. Bardzo chciałabym pojechać na mistrzostwa świata w Rumunii, jednak moje środki na życie nie pozwalają mi na pokrycie wszystkich kosztów, związanych z podróżą. Moja renta wystarcza praktycznie na utrzymanie, codzienne opłaty. Chciałabym jednak móc realizować swoją pasję i brać udział w kolejnych zawodach – tłumaczyła Juroszek.

Pani Maria jest osobą niepełnosprawną i z tego tytułu otrzymuje rentę. Oprócz działalności sportowej bardzo angażuje się również w działalność charytatywną. Chociaż sama ma niewiele, stara się pomagać innym, jak tylko może. W okresie zimowym, gdy tylko mogła, serwowała przemarzniętym osobom ubogim i bezdomnym gorącą herbatę. Często również pomaga rodzinom potrzebującym znajdować ubrania sezonowe i sprzęty, potrzebne w gospodarstwie domowym.

Link do zbiórki dostępny tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-01 20:21:36
utopiec: Szkoda że nie nazywa się Joanna Mazur:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: