Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pomódl się za polityków

Wspólnota mężczyzn oraz zakonnicy w Cieszynie w najbliższych dniach będą modlić się za polityków. Pierwsze czuwanie już dziś (03.10.2014) w nocy. Cieszyńskie czuwanie rozpocznie się w piątek o 20.30 po nabożeństwie ''Transitus'' przed uroczystością św. Franciszka, i potrwa do godziny 9 następnego dnia. W tym samym czasie będzie także można modlić się na Kaplicówce w Skoczowie.

Cieszyńscy franciszkanie oraz Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem” planuje modlić się w intencji polskich polityków, by odrzucili projekty legislacyjne godzące w prawo do życia i prawa rodziny   - Czuwanie zaplanowano we franciszkańskim kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w nocy z 3 na 4 października. To reakcja na apel Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, która zachęciła do zorganizowania w całej Polsce podobnych czuwań modlitewnych przed Najświętszym Sakramentem. – informują

Ponadto lider Wspólnoty Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem”, Bertrand Bisch przypomina, że 24 września posłowie dyskutowali w Sejmie nad tzw. Konwencję Rady Europy w sprawie przemocy wobec kobiet.  - Od dawna mówimy, że ten projekt prawa jest zagrożeniem dla naszych rodzin. Po burzliwej dyskusji PiS, PSL i SP odrzuciły projekt ustawy ratyfikacyjnej. Nie jest to jednak ostatnie podejście do tej sprawy i musimy działać skutecznie, czyli się modlić – podkreśla.

Bisch, zaznacza, że szczególnie niebezpieczne dla rodziny i zagrażające prawu do życia są projekty ustaw, takie jak projekt ustawy legalizującej procedurę in vitro, projekty dotyczące tzw. edukacji seksualnej, czy projekt ustawy w sprawie przemocy wobec kobiet. Zdaniem obrońcy życia, ten ostatni dokument de facto wprowadza ideologię gender jako jedyny sposób walki z przemocą. „Robi to zamiast rozwiązywać problemy alkoholizmu i bezrobocia. Najlepszą bronią jest modlitwa. Dlatego zachęcamy do udziału w cieszyńskim czuwaniu” – apeluje.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, z poparciem Przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski Księdza Biskupa Jana Wątroby, zaprosiła do podjęcia modlitewnego czuwania w nocy z 3 na 4 października. Inicjatywę tę podjęli już obrońcy życia w wielu miejscach m.in.: w Częstochowie, Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Rzeszowie.

(red/ diecezja.bielsko.pl)

Więcej informacji na stronie http://razemwmodlitwie.pl

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: