Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dębowiec należy pod Skoczów

Ważna informacja dla mieszkańców gminy Dębowiec. Nastąpiły zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu policji garnizonu cieszyńskiego. Gmina Dębowiec została wyłączona ze struktur działania Komisariatu Policji w Strumieniu. Od teraz będzie podlegać pod Komisariat Policji w Skoczowie.

Po ponad 15 latach od reformy administracyjnej w Polsce Gmina Dębowiec z powrotem zostaje włączona w struktury działania Komisariatu Policji w Skoczowie. Zmiany są efektem starań lokalnych władz samorządowych i oczekiwań mieszkańców gminy Dębowiec.

Jak mówi portalowi OX.pl zastępca komendanta powiatowego policji w Cieszynie, mł. inspektor Jacek Bąk, do skoczowskich policjantów będzie teraz należało zapewnienie bezpieczeństwa w tej gminie.

POSŁUCHAJ

 

Bardzo się cieszę z tych decyzji. O to walczyłem od ośmiu lat. – przyznaje Tomasz Branny wójt Dębowca. Sprawa w międzyczasie obiła się o czterech komendantów powiatowych i dwóch komendantów wojewódzkich policji. Dobrze, że udało się to zakończyć pozytywnie dla mieszkańców. – dodaje.

Bo jak mówi Branny, mieszkańcy Dębowca jadąc do odległego o 20 kilometrów komisariatu w Strumieniu, jeżeli korzystali z autobusu, musieli dwukrotnie się przesiadać. Do Skoczowa jest o wiele bliżej. Poza tym sami policjanci będą mogli szybciej zjawić się na miejscu zdarzenia.

W Komisariacie Policji w Skoczowie zwiększy się stan etatowy o jednego funkcjonariusza. Aspirant sztabowy Rafał Pszczółka pozostaje nadal dzielnicowym w gminie Dębowiec – zmieni się tylko jego miejsce rozpoczęcia codziennej służby. Analiza zdarzeń, i prowadzonych postępowań wykazała, że nie ma potrzeby większego angażowania sił policyjnych. W naszej ocenie, jest to wystarczająca liczba policjantów. –dodaje komendant Bąk.

Mieszkańcy Dębowca powinni korzystać z numeru alarmowego 997, bądź 112. Przypominamy także adres i kontakt z Komisariatem Policji w Skoczowie:

Skoczów ul. Rzeczna 7A tel. 33-856-36-10 e-mail: skoczow@cieszyn.ka.policja.gov.pl

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: