Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomódl się z Prezydentem

1 września to nie tylko pierwszy dzień szkoły, to także kolejna, 72. rocznica wybuchu II wojny światowej. Na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie odbędzie się modlitwa ekumeniczna o pokój dla świata. Udział w niej weźmie Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Prezydent wraz z zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami Cieszyna wysłuchają pieśni chóralnych w wykonaniu chórów Parafii Ewangelicko- Augsburskiej oraz Parafii św. Marii Magdaleny Lutnia: - Mieszkańcy chcący wziąć udział w uroczystościach proszeni są o przybycie na Wzgórze Zamkowe i zajęcie miejsca w sektorze dla publiczności w godzinach 14.30-15.45 - mówi Edyta Subocz, Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Wizyta Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego w Cieszynie jest częścią jego dzisiejszych podróży po województwie śląskim. O godz. 9.00 Prezydent uczestniczył w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2011/2012 w Szkole Podstawowej w Słotwinie. Na godz. 10.00 zaplanowano udział prezydencki w Obchodach 72. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Forcie Wędrowiec w Węgierskiej Górce. Prezydent będzie brał udział również w Uroczystym Apelu Harcerskim u stóp Wieży Spadochronowej w Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach (godz. 12.30). Prezydent ma pojawić się w Cieszynie około 16.00 i - po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Legionisty na Wzgórzy Zamkowym -udać się na wspólną modlitwę.

(red.)

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: