Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomoc w codziennych sprawach również w Wiśle

W czasie pandemii należy zwrócić szczególną uwagę na seniorów, którzy należą do tzw. grupy ryzyka. Ostatnio informowaliśmy, że Miasto Cieszyn przystąpiło do programu „Wspieraj Seniora”. Teraz pomoc w sprawach urzędowych, zakupach, czy wyprowadzeniu psa będą mogli otrzymać również najstarsi mieszkańcy Wisły.

Gmina Wisła poinformowała, że również przystąpiła do programu „wspieraj seniora”. W związku z seniorzy będą mogli uzyskać pomoc,  polegającą na wyręczeniu w „załatwianiu” bieżących spraw - W związku z nowymi ograniczeniami związanymi z COVID-19, które dotyczą także seniorów, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiśle realizuje Program „Wspieraj Seniora”. Program zakłada pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów do domu seniora, by ograniczyć konieczność wychodzenia osób starszych na zewnątrz podczas pandemii, ze względu na bezpieczeństwo – wyjaśnia wiślański magistrat. Program realizowany będzie do 31 grudnia 2020 roku.

Za realizację pomocy odpowiada wiślański MOPS - Z Programu mogą skorzystać osoby starsze po 70 roku życia. W szczególnych przypadkach pomoc może być udzielona osobie przed 70 r.ż. Szczególne sytuacje oznaczają brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i społecznej seniora. Ocena stanu sytuacji i udzielenie wsparcia osobie potrzebującej należy do decyzji MOPS. Udzielenie pomocy w ramach Programu nie zależy od kryterium dochodowego ani nie jest przyznawana na drodze administracyjnej – wyjaśniają zasady osoby odpowiedzialne za udzielanie pomocy.

Jak poprosić o pomoc? Należy skontaktować się z infolinią: 22 505 11 11, która działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8:00 do 21:00. Po zgłoszeniu prośby o pomoc ze zgłaszającym telefonicznie skontaktuje się pracownik MOPS w Wiśle.

Za zakupy płaci Senior. Senior przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów, zasady przekazania pieniędzy ustalane są indywidualnie. Wisła zaprasza do pomocy również wolontariuszy. Informacje na temat niesienia pomocy można znaleźć tutaj.

O pomocy dla seniorów w Cieszynie pisaliśmy tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: