Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomoc dotarła do powodzian

Woda, żywność, środki czystości – to wszystko trafiło do powodzian z Czechowic – Dziedzic, Zabrzegu i Bierunia, dzięki Fundacji Dobrego Pasterza i ofiarności ludzi ze Śląska Cieszyńskiego. O akcji pisaliśmy w artykule "APEL O POMOC DLA MIESZKAŃCÓW ZATOPIONYCH MIEJSCOWOŚCI" Pomoc wciąż jednak jest potrzebna.

26 maja ks. Alojzy Wencepel dostarczył wodę, żywność, środki czystości dla poszkodowanych przez powódź w Bieruniu i okolicznych miejscowościach, które ucierpiały w trakcie powodzi. Tam pomoc jest najbardziej potrzebna. 

Cały czas w Parafii Dobrego Pasterza w Ustroniu zbierane są dary, a ks. Alojzy Wencepel choć odwiedził już zalane miejscowości, planuje kolejne dowozy rzeczy, które poszkodowanym są najbardziej potrzebne. 26 maja – kiedy pomoc dotarła do powodzian Fundacja Dobrego Pasterza postanowiła zapytać, co jest najbardziej potrzebne osobom poszkodowanym. Tak powstała lista – spis najpotrzebniejszych rzeczy, które można przynosić do ustrońskie parafii, a które zostaną przekazane potrzebującym.

Powodzianie potrzebują przede wszystkim: artykułów chemicznych – potrzebnych do porządkowania pomieszczeń, środków czystości, rękawic gumowych, wiader, grabi, łopat, ścierek, mopów, mioteł, woderów. Powodzianie potrzebują także kocy, pościeli, kołder i przede wszystkim pracy wolontariuszy!

 

Szczegółowe informacje

 pod nr telefonu

509 298 783, 33/8543680

koordynatorem jest  Ks. Alojzy Wencepel

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: