Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bo robotnicy krótko pracują ?

W związku z trwającą przebudową ulicy Frysztackiej w Cieszynie na odcinku od wiaduktu drogowego do przejazdu kolejowego 10 maja nastąpiło zamknięcie przejazdu w rejonie przepustu na potoku Kalembianka. Na czas zamknięcia drogi wprowadzony został objazd, który potrwa około 4 miesięcy. Na utrudnienia narzekają kierowcy.

- Były deszcze więc nie można był remontować ulicy Frysztackiej, od tygodnia pogoda dopisuje, a prace stoją w miejscu – zauważył radny Bernard Mniszek - Robotnicy rozpoczynają pracę po szóstej rano, a kończą przed 14.00. To nie do pomyślenia – podkreśla radny, który w Marklowicach obserwuje zlecone przez Miasto prace, wykonywane przez robotników do godziny 20.00 - Ludzie pytają mnie,o firmę, która robi ulicę Frysztacką, przecież robiąc to w takim tempie ulica Majowa stanie się niedługo nieprzejezdną – podkreśla radny.

- Organizacja ruchu nie zakłada objazdu ulicą Majową. Objazdy kierowane są zupełnie innymi drogami. Nie mamy wpływu na kierowców, którzy posługują się pewnymi skrótami. Organizacja pracy na terenie budowy to indywidualna spawa każdego wykonawcy. Mamy do czynienia z wieloma firmami na naszych inwestycjach, zarówno w Cieszynie, jak i Pruchnej, Brennej, Istebnej, które bardzo różnie organizują sobie pracę. Nie mamy możliwości ingerencji w sprawy wywnętrz firmy. Podpisując umowę zakładamy termin ostateczny wykonania robót i ta firma musi zmobilizować swoje siły tak, żeby te roboty do tego terminu wykonać – wyjaśniła Monika Kalinik dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Może paść pytanie, dlaczego nie został założony krótszy termin wykonania ulicy Frysztackiej ?

- W przypadku ulicy Frysztackiej mamy do czynienie z inwestycją dofinansowaną z Narodowego Programu Przebudowy  Dróg Lokalnych. Termin realizacji jest ściśle określony – dodaje.dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

 

(bsk)

 
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: