Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Polska Biega, także u nas!

Polska Biega, także na terenie Śląska Cieszyńskiego. W dniach 24-26 maja udział w akcji ''Polska Biega'' wezmą miejscowości z Powiatu Cieszyńskiego. Głównym patronatem ogólnopolskiej imprezy jest Gazeta Wyborcza. U nas pobiegną w Brennej, Zebrzydowicach i w Skoczowie.

W ostatni majowy weekend na terenie całej Polski odbędzie się ponad 600 biegów w ramach akcji „Polska Biega”. W ubiegłym roku udział w akcji wzięło około 120 tysięcy osób. Tegoroczna edycja w naszym regionie zawita do Brennej, Zebrzydowic i Skoczowa.

Organizatorem biegu w Brennej jest Ośrodek Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna. By wziąć udział w zawodach wystarczy tylko i wyłącznie podpisać własnoręcznie oświadczenie udziału w biegu oraz zapoznać się z jego regulaminem. Start odbędzie się o godzinie 10.00 i poprowadzi wzdłuż rzeki Brennica na dystansie 4000 metrów. Wpisy na zawody przyjmowane będą 25 maja w dniu zawodów o 8.30.

W Zebrzydowicach podobnie, jak w roku ubiegłym organizatorem lokalnym biegu jest Gminny Ośrodek Kultury. 24 maja uczestnicy pobiegną na dwóch trasach. Młodzież zmierzy się na trasie wokół Młyńszczoka na 1500 metrów, natomiast dorośli pobiegną trasą od zamku przez ulice Wałową i Stawową, by finiszować przy zamku. Tutaj dystans wyniesie 3000 metrów.

Również 24 maja pobiegnie Skoczów. Zawody odbędą się o godzinie 9.00 na stadionie im. Rudolfa Kukucza. Organizatorem jest Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Skoczowie oraz Miejskiego Centrum Kultury. Tutaj trasy będą jeszcze bardziej urozmaicone. Przedszkolaki i szkoły podstawowe 1-3 pobiegną 400-metrową bieżnią przy stadionie, szkoły podstawowe 4-6 i gimnazja do pokonania będą mieć trasę 2000 metrów wzdłuż wałów wiślańskich, natomiast biegacze w kategorii OPEN pobiegną wzdłuż wałów o kilometr więcej.

We wszystkich przypadkach na laureatów czekać będą nagrody. Nagrodzeni będą pierwszej trójki poszczególnych kategorii wiekowych, a także najstarszy i najmłodszy uczestnik. Zapraszamy wszystkich do biegania, trasy są do pokonania dla każdego, liczy się dobra zabawa i uśmiech na twarzy.

 

PLT
 

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: