Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Polowali na torebki

Wspólna akcja pograniczników i policjantów doprowadziła do ujęcia złodziejskiego kwartetu, który przyjechał na „gościnne występy" zza Olzy. Ważną rolę w tej grupie odgrywał... 10-letni chłopiec.
Strażnicy wypatrywali na Moście Przyjaźni auta z chłopcem w środku, bo dostali „cynk", że granicę może przekraczać w towarzystwie dorosłych nieletni sprawca kradzieży torebki w „Kauflandzie". W pewnym momencie taki samochód podjechał do odprawy. Podróżowali nim dwaj Czesi (25 i 52 lata), 26-letnia Słowaczka i tenże mały złodziejaszek, też ze Słowacji. Całą czwórkę poproszono o przesiadkę do radiowozu. Podczas przesłuchania w Powiatowej Komendzie Policji u jednego z Czechów znaleziono skradziony wcześniej telefon komórkowy, natomiast w samochodzie cudzoziemców była spora kwota polskich złotówek i inne telefony komórkowe.


Przesłuchujący złodziejski kwartet policjanci mieli spory orzech do zgryzienia, bo kobieta nieustannie wrzeszczała i histeryzowała, a wszyscy powtarzali na okrągło, że nic nie rozumieją. Niezbędny był zatem tłumacz. Kiedy cudzoziemcy zrozumieli, że to nie przelewki, że policja ma dowody ich przestępczego procederu, zaczęli mięknąć i opowiadać, co w Polsce zbroili.

 

Działali w dużych sklepach i na parkingach w Bielsku-Białej i Cieszynie, wykorzystując brak ostrożności kupujących. Kradli z wózków i koszyków portfele, saszetki i torby. Na parkingach wykorzystywali nieuwagę swoich ofiar podczas przepakowywania zakupów do samochodu. Do ostatniego przestępstwa, jak ustalili policjanci, doszło w cieszyńskim „Kauflandzie" na godzinę przed zatrzymaniem kwartetu, gdzie z wózka na zakupy chłopiec ukradł torebkę z dokumentami, telefonem komórkowym, kartą bankomatową i gotówką na szkodę mieszkanki Cieszyna. Szybka informacja o przestępstwie pozwoliła policjantom na przekazanie rysopisów podejrzanych, sporządzonych w oparciu o zdjęcia zarejestrowane przez kamery przemysłowe w supermarkecie. Kilkanaście minut później strażnicy zatrzymali na granicy skodę octavię ze złodziejską ekipą.

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: