Polki w czołowej "5"!

Dla laików, którzy na co dzień nie interesują się biegami narciarskimi, nie musi to być rewelacyjna wiadomość. Ale jeżeli Justyna Kowalczyk – trenerka polskich biegaczek – pisze o postępie, to znaczy, że należy uznać dzisiejszy ich występ za wyśmienity.

W składzie polskich juniorek, które dzisiaj miały rywalizować w sztafecie 4 x 3,3 km nie zabrakło Elizy Ruckiej. Oprócz zawodniczki MKS-u Istebna w biegu wystąpiły także Weronika Kaleta, Izabela Marcisz oraz Monika Skinder, które w Lahti wywalczyła srebrny medal w sprincie.

Za biało-czerwone rozpoczęły Kaleta oraz Skinder. Po obu zmianach Polki plasowały się na ósmej pozycji. Wtem na trasę wyruszyła Marcisz, która pobiegła fantastycznie, uzyskując drugi czas spośród sowich rywalek. Podopieczne Justyny Kowalczyk, przed ostatnią zmianą, zajmowały czwarte miejsce, ze stratą niecałych czterech sekund do trzecich Amerykanek.

Na ostatniej zmianie Rucka została wyprzedzona przez Szwedki i Polki finiszowały na piątej pozycji. Za plecami zostawiły m.in. Finki oraz Niemki. Z występu swych podopiecznych nie kryła radości Kowalczyk, która od początku tego sezonu opiekuje się polskimi biegaczkami. Warto również przypomnieć, iż na zeszłorocznych mistrzostwach biało-czerwone zajęły... 12. miejsce.

Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym, Lahti, 26.01.2019, sztafeta kobiet 4 x 3,3 km: