Polki bez awansu do turnieju finałowego

Polskie tenisistki, z Sarą Husar w składzie, nie awansowały do turnieju finałowego Drużynowych Mistrzostw Europy kadetek. Co prawda, podopieczne Łukasza Kuboszka rozpoczęły eliminacje w Rumunii od wygranej z Łotyszkami, ale w półfinale poniosły porażkę z gospodyniami.

Debel, do którego przystąpiły Sara Husar i Maja Wróbel, zadecydował o zwycięstwie nad Łotyszkami w ćwierćfinale eliminacji Drużynowych Mistrzostw Europy, które dobiegły końca w rumuńskiej miejscowości Bistrita. Polki zwyciężyły w decydującym meczu 6:3, 6:1, a w całej rywalizacji 2:1.

Biało-czerwone o przepustkę do turnieju finałowego DME zmierzyły się z gospodyniami zmagań. Do gry pojedynczej przystąpiła Husar (przyp. red. - z Łotwą zagrała Barbara Kostecka), ale ustronianka musiała uznać wyższość Giulii Safiny Popy. Rumunka wygrała w dwóch setach - 6:3, 6:2 – i zapewniła gospodyniom finał przeciwko Niemkom oraz awans do turnieju finałowego.

Polkom pozostała rywalizacja o 3. miejsce z Ukrainą i była to prawdziwa batalia, gdyż spotkania w grze pojedynczej kończyły się w trzech setach, a w deblu do wyłonienia zwyciężczyń potrzebny był super tie-break. Podopieczne Łukasza Kuboszka rozpoczęły od wygranej Husar z Anastasiią Sorską – 6:3, 4:6, 6:4. Zawodniczka KT Kubala Ustroń przystąpiła również do gry podwójnej u boku Barbary Kosteckiej, ale górą z tego starcia wyszły Ukrainki.