Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policyjne podsumowanie długiego weekendu

Nowy Rok, zwłaszcza jeżeli połączony jest z długim weekendem (jak w rozpoczynającym się 2021 roku), to więcej policyjnych interwencji. Jak wyglądała praca mundurowych w powiecie cieszyńskim na przełomie 2020 i 2021?

Policjanci, jak co roku, w sylwestrową noc i Nowy Rok skupiali się na zabezpieczeniu bezpieczeństwa, szczególnie w ruchu drogowym - jak co roku interwencji w tym okresie było sporo - zdecydowana większość dotyczyła osób, które pod wpływem alkoholu awanturowały się i zakłócały spokój. W jednym przypadku takiej interwencji policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o znęcanie się nad członkiem rodziny. 22-latek decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy (czytaj: Znęcał się nad matką) – wyjaśnił asp. Krzysztof Pawlik, Oficer Prasowy cieszyńskiej KPP. 

W okresie świąteczno noworocznym doszło do jednego wypadku - na ul. Katowickiej w Cieszynie została potrącona piesza. Mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę pięciu nietrzeźwym kierowcom, dwóm z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów oraz jednej osobie, która miała zatrzymane uprawnienia decyzją starosty – wyjaśnia Pawlik.

Policja miała również wezwania związane z używaniem fajerwerków, jednak w okresie noworocznym petardy mogą być używane legalnie.

 

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: