Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policjant w szkole

Trwają ogólnopolskie działania ''Bezpieczna droga do szkoły''. W jej ramach policja cieszyńskiej policji spotkał się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie.

Podczas zajęć mundurowy uczył najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w życiu codziennym.
Tematem spotkania policjanta z pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej w Skoczowie było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. St. asp. Tomasz Pszczółka z KPP Cieszyn uczył dzieci podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, czyli jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

To nie wszystko, funkcjonariusz przypomniał również o zasadach przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa i zapiętych pasach. Następnie spotkał się z drugo i trzecioklasistami gdzie dodatkowo zostało omówione bezpieczeństwo w domu, szkole oraz w kontaktach z obcymi.

Nie zabrakło równie prezentów, na zakończenie najmłodsi uczniowie otrzymali elementy odblaskowe. -  Wszystkie szkoły, które chcą gościć w swoich progach policjanta proszone są o kontakt ze swoim dzielnicowym. – informują policjanci.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: