Policjanci wicemistrzami Polski

Dwa srebrne medale wywalczyli Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie w XIV Wojewódzkich Mistrzostwa Policji w Judo, które odbyły się28 lutego 2019 roku w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

Zawody przeprowadzono w 4 kategoriach wagowych dla mężczyzn i w kategorii open dla kobiet. Walki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”.

W zawodach judo cieszyńską komendę reprezentował st. sierż. Sebastian Markoz Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie oraz sierż. Kamil Górniak z Komisariatu Policji w Skoczowie. - Obydwaj w swoich kategoriach wagowych wywalczyli II miejsce. Sebastian Marko już po raz piąty reprezentował cieszyńską komendę- trzykrotnie zdobywał złoty medal, dwukrotnie musiał uznać wyższośc przeciwnika w walkach finałowych zajmując drugie miejsce. Z kolei sierż Kamil Górniak walczył na mistrzostwach po raz drugi. W ubiegłym roku również stanął na podium zdobywając wówczas brązowy medal – poinformował asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.