Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policjanci uczą dzieci

Uczą dzieci jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Do tej pory z zajęć prowadzonych przez Wydział Ruchu Drogowego skorzystało 600 dzieci.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z uczniami ośmiu szkół podstawowych na terenie powiatu cieszyńskiego. 

W niecały miesiąc policjanci przeprowadzili zajęcia dla 600 dzieci. Kontynuacja działań ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonie szkół. Uczestnicy spotkań wykazywali się dużą wiedzą w tym zakresie i chętnie odpowiadali na pytania policjanta.

- W czasie prelekcji i pogadanek stróże prawa uczą najmłodszych, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Pomagają w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, uczulają na konieczność używania odblasków w czasie wieczornych powrotów do domu. Na koniec spotkań z policjantem wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły oraz ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych, mundurowi apelują do uczniów o ostrożne przechodzenie przez jezdnię oraz o przekraczanie jezdni w miejscach tylko do tego wyznaczonych. Przypominają, że niedozwolone jest wybieganie na drogę zza stojących pojazdów. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: