Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policjanci świętowali

8 lipca to święto policji. Z tej okazji funkcjonariusze spotkali się ze swymi władzami zwierzchnimi oraz samorządowcami w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie na uroczystej akademii. Po raz pierwszy z tej okazji w nadolziańskim grodzie zawitał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.

-  Święto policji to dzień szczególny dla prawie 340 policjantów i pracowników policji pracujących w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie, którzy pełnią służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. To właśnie w dużej mierze im zawdzięczamy, że nasz powiat należy do bezpieczniejszych w województwie Śląskim pomimo uwarunkowań położenia nadgranicznego sprzyjających generowaniu przestępczości. Służba w policji to nie tylko zawód, ale powołanie. To codzienne obcowanie z ludzkimi problemami, niejednokrotnie tragedią o niewyobrażalnym dla przeciętnego obywatela wymiarze – mówił Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. mgr inż. Krzysztof Chrobak.

- Życzę Wam, aby wasze rodziny były dumne z wykonywanego przez was zawodu i stanowiły wsparcie w szczególnie trudnych chwilach, bo po stresie ważne jest wyciszenie i zregenerowanie sił w gronie najbliższych. Proszę też na ręce rodzin przekazać moje życzenia oraz przeprosiny, że wielokrotnie musicie w czasie wolnym podejmować wezwania stojące przed zawodem policjanta. Bo dyspozycyjność stanowi nieodzowny element naszej służby rozumianej jako działania na rzecz wspólnego dobra i pożytku publicznego – podsumował swe przemówienie mł. insp. mgr inż. Krzysztof Chrobak. 

Uroczystość, w obecności znamienitych gości, nie tylko władz zwierzchnich policji, ale także samorządowców Ziemi Cieszyńskiej i parlamentarzystów stała się świetną okazją do wręczenia cieszyńskim policjantom odznaczeń, wyróżnień oraz awansów. Wyróżnienia i awanse policyjne w tym roku otrzymało 119 funkcjonariuszy. Wręczono także nagrody motywacyjne za wybitne osiągnięcia, reprezentowanie Komendy Powiatowej na zawodach sportowych.

- Niestety z powodu charakteru naszej służby, z konieczności zapewnienia jej ciągłości, a także okresu urlopowego nie wszyscy są tutaj obecni – zauważył Komendant Powiatowy odczytując nazwiska odznaczonych i awansowanych. Odznaczenia i awanse uroczyście wręczał Śląski Komendant Policji, Starosta Powiatu Cieszyńskiego, Komendant Powiatowy.

- Policja to zaszczyt, duma, honor, obowiązek służenia i Rzeczypospolitej Polskiej i obywatelom zamieszkałym na jej terenie – powiedział Śląski Komendant Policji składając wyróżnionym i odznaczonym życzenia satysfakcji z tego, że noszą mundur policjanta Rzeczypospolitej Polskiej. Zwrócił także uwagę na pracowników cywilnych Policji, o których nie sposób przy okazji święta policji nie pamiętać. 
- Róbcie wszystko, żeby mieszkańcy, dla których my służymy i funkcjonujemy mieli jak najlepsze zdanie o formacji policyjnej. Żebyście byli zawsze oparciem, pomocą, tym elementem, który nigdy nie zawiedzie. Tego państwu i sobie życzę – podsumował Komendant Wojewódzki nadinspektor Krzysztof Jarosz.

Również włodarze powiatu wyrażali swe zrozumienie, uznanie i wdzięczność za pracę policji.  - Niesienie pomocy, bezpieczeństwo nie mieści się w ośmiu godzinach pracy. Dzięki Wam my, mieszkańcy Powiatu Cieszyńskiego czujemy się bezpieczniej. Dodatkowe podziękowania kieruje za waszą pracę na co dzień z młodzieżą, za wdrażanie młodzieży do zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, pogadanki dotyczące niebezpieczeństw we współczesnym świecie i w cyberprzestrzeni. Pomagacie wychowywać młodzież, a zatem wpisujecie się w cały proces wychowania na terenie naszego powiatu, za co wam również bardzo dziękuję – mówił Jerzy Nogowczyk dodając, że odznaka honorowa, jaką otrzymali wyróżnieni policjanci, w którą wpisane jest godło Powiatu, to również duma dla Powiatu. 

- Na spotkaniu, które miało miejsce z Panem komendantem u Wojewody w zeszłym tygodniu powiedział Pan coś, co się rzadko słyszy, a co mi się bardzo spodobało, że nie będzie Pan zwracał uwagi na tak zwane słupki, czyli na statystykę, a zadba o to, żeby w naszym województwie było bezpiecznie – dodał Burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek kierując swe słowa do Komendanta Wojewódzkiego Policji.

(indi)

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: