Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policjanci pedałują na rowerach

W trosce o bezpieczeństwo osób aktywnie spędzających czas, w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie utworzona została specjalna grupa policjantów, którzy będą pełnić służbę na rowerach.

Pierwszy patrol mundurowych na jednośladach wyjechał wczoraj (30.06.2019) i patrolował teren Dzięgielowa. - Podczas służby post. Marcin Wigłasz i post. Szymon Kozłowski dbali o bezpieczeństwo osób uczestniczących w 70. Tygodniu Ewangelizacyjnym, służyli swoją pomocą turystom i oczywiście mieszkańcom, a także udzielali rad dotyczących bezpieczeństwa. W związku z dużym ruchem pieszych w rejonie centrum, zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak wyjaśnia, grupa rowerowa będzie działała w okresie wiosenno-letnim. Policjanci będą pełnili służbę przede wszystkim w rejonie miejsc rekreacyjnych, takich jak parki, zbiorniki wodne, lasy oraz oczywiście przy trasach rowerowych. Mundurowych na rowerach będzie można spotkać także w centrum, czy też innych miejscach, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione bądź mocno niewygodne.

Obecnie cieszyńska policyjna grupa rowerowa dysponuje 4 rowerami. - Stróże prawa z grupy rowerowej są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień na ulicach. Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”, a nie granatową. Podobnie jak w innych przypadkach, na ramionach policjanci mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu są krótkie spodenki. W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki służbowej z daszkiem mundurowi wyposażeni są w kaski rowerowe. Istotna informacja jest też taka, że policjanci grupy rowerowej, będą pełnić tzw. służbę patrolową, czyli będą reagować na przestępstwa i wykroczenia oraz podejmować interwencje, nakładać mandaty i pouczać sprawców wykroczeń – dodaje Pawlik.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-01 16:54:50
donekT: Nie ma to, jak mieć kontakt z pedałami. I tak trzymać, jest to poświęcenie dla naszego bezpieczeństwa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: