Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policjanci na rowerach. Mundurowi zaczynają patrole wakacyjne

W środę (19.05) po raz pierwszy w tym roku w Ustroniu można było spotkać policjantów, którzy patrolowali tamtejsze miejsca wypoczynku i rekreacji na rowerach. W okresie wakacyjnym mundurowych będzie można spotkać także w innych miejscowościach powiatu.

Policyjni cykliści ubrani są inaczej niż zwykle. - Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”, a nie granatową. Podobnie jak w innych przypadkach, na ramionach policjanci mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu są krótkie spodenki. W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki służbowej z daszkiem mundurowi wyposażeni są w kaski rowerowe. Istotna informacja jest też taka, że policjanci grupy rowerowej, będą pełnić tzw. służbę patrolową, czyli będą reagować na przestępstwa i wykroczenia oraz podejmować interwencje, nakładać mandaty i pouczać sprawców wykroczeń - informuje asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Warto dodać, że po Ustroniu jeździli bielscy stróże prawa. W wakacje jednak w parkach, na trasach rowerowych, czy przy zbiornikach wodnych będzie można też spotkać cieszyńskich mundurowych.

KR/KPP Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-22 17:46:42
św. Patryk.: ciekawe czy do ochrony domu prezesa będą też w krótkich spodenkach i na rowerach jeździć
2021-05-22 17:51:53
LeonKowalski : Super,teraz szybciej dogonią geja,lewaka z Gazety Wyborczej albo antyszczepionkowca i płaskoziemca.
2021-05-22 18:03:14
Jakkolwiek Żywy : Straż graniczna dobrze się bawi w zaparkowanym aucie na przejściu granicznym lub na wycieczkach szlakiem linii granicznej, a policja na wypadach rowerowych. Skuteczność żadna, ale za to można zaobserwować, że ubaw po pachy. I na wcześniejszą emeryturę, żeby się nie przemęczyli, a po drodze na 100 dni pełnopłatnego L4 w każdym roku, bo to wyjątkowo chorowite towarzystwo. Wszystko za nasze pieniądze. Ciekawe, czy przyjdzie taki moment, gdy cały ten patologiczny układ rozgonią na cztery wiatry.
2021-05-22 22:06:04
kierowca_bombowca: Ciekaw jestem czy mają przy sobie alkomaty.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: