Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policjanci drogówki zatrzymali trzech złodziei z Czech

Trzech złodziei z Czech zatrzymali policjanci z cieszyńskiej drogówki. Sprawcy sforsowali ogrodzenie punktu zajmującego się sprzedażą części samochodowych w Jasienicy. Skradli akcesoria o wartości ponad 10 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (26.06.2016) w nocy. Trzej młodzi mężczyźni zdemontowali fragment ogrodzenia hurtowni samochodowej. Z zaparkowanych tam audi i renault skradli koła i radioodtwarzacze. Zrabowali też wyposażenie innych pojazdów, w tym panel sterowania klimatyzacją, 4 opony i 5 kompletnych kół.

- Po tej kradzieży jeden ze sprawców, najprawdopodobniej przez pomyłkę, zadzwonił do właściciela hurtowni. Sądząc, że rozmawia ze swoim zleceniodawcą w czeskim języku poinformował go o załatwionej właśnie sprawie. Ponieważ w piątek w nocy na terenie punktu doszło do podobnej kradzieży, zaniepokojony właściciel natychmiast pojechał do hurtowni. Na jego widok sprawcy w pośpiechu odjechali z miejsca zdarzenia. Mężczyzna ruszył za nimi w pościg, a informacje o ucieczce opla vectry na czeskich numerach rejestracyjnych na bieżąco przekazywał policjantom. – opisują sytuację policjanci

Te informacje wystarczyły i  przyczyniły się do zatrzymania trzech obywateli Czech w wieku od 26 do 27 lat. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów z cieszyńskiej drogówki w Ogrodzonej. Szybko też ustalono, że złodzieje ukryli skradzione łupy na stacji kolejowej w Skoczowie. Skradzione mienie odzyskane zostało przez skoczowskich stróżów prawa.

Mężczyznom za kradzież grozi do 5 lat za kratami. O ich dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: