Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policja wyjaśnia: otrzymywaliśmy zgłoszenia od obywateli

Cieszyńska policja, wspólnie ze służbami sanitarnymi, podejmuje na co dzień wiele interwencji, w tym również te związane z obostrzeniami dotyczącymi pandemii. Zdaniem asp. Krzysztofa Pawlika, są one reakcją na zgłoszenia dokonywane przez mieszkańców naszego regionu.

- Podstawowym zadaniem policjantów jest reakcja na zgłoszenia związane z nieprzestrzeganiem obowiązujących zasad przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa. Nie inaczej było ze zgłoszeniami dotyczącymi prowadzenia działalności stacjonarnej jednej z cieszyńskich restauracji. Zgłoszenia przekazywane były przez obywateli informujących o nieprawidłowościach, które dotyczyły faktu spożywania posiłków wewnątrz lokalu. Informujemy, że policjanci w trakcie minionego weekendu podejmowali czynności w tej sprawie czterokrotnie, w tym raz udzielając wsparcia pracownikom Sanepidu. Policjanci wylegitymowali łącznie 26 osób. W dziesięciu przypadkach zakończyli legitymowanie pouczeniem. W pozostałych przypadkach przeprowadzone zostaną czynności wyjaśniające - wyjaśnia Krzysztof Pawlik.

Jak dodaje, materiały policyjne dotyczące postępowania w sprawie otwarcia cieszyńskiej restauracji trafią do sanepidu, który będzie prowadził dalsze dochodzenie.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

34
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-11 10:58:00
keczup: "W związku z faktem, że w miejscu prowadzenia interwencji przebywało kilkadziesiąt osób, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, zarówno osobom przebywającym w rejonie lokalu, jak i samym funkcjonariuszom w czynnościach uczestniczyło łącznie 21 funkcjonariuszy" Potrzebnych było aż 21 funkcjonariuszy, żeby poprawić bezpieczeństwo spokojnie siedzącym klientom. :))) To była chyba najpoważniejsza akcja cieszyńskiej policji od dłuższego czasu.
2021-01-11 11:03:10
koszor: Wszystkie obostrzenia związane z koronowirusem są nielegalne. Powtórzę to, co już tu pisałem od kilku miesięcy: NIE MA ŻADNEJ PANDEMII. Koronawirus nie jest tak zabójczy, jak kreują go media. Obłędna histeria doprowadziła do zaniku więzi międzyludzkich, nie odbyło się sporo zabiegów w szpitalach i porad ratujących zdrowie i życie, kolejne firmy stoją w obliczu bankructwa.
2021-01-11 11:03:36
Bugs: Cieszyn na dobrej drodze do.... "W związku pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Nitrze i okolicznym regionie południa Słowacji od dziś obowiązuje zakaz wychodzenia z domów w tym powiecie. Na wyjście do pracy, na spacer lub z dziećmi do szkoły jest potrzebny negatywny testy na SARS-CoV-2.".... No ale przecież "MY" wiemy lepiej, a potem będzie "mądry/głupi Polak po szkodzie"
2021-01-11 11:09:37
koszor: Bugs - ale to o czym piszesz to jest niewolnictwo i ludzie dopiero ockną się z tego letargu i zniewolenia strachem, jak w Biedrze będą puste półki i 50% firm upadnie. Jak Covidianin nie dostanie emerytury na konto lub szef go zwolni z pracy, to może być za późno na reakcję. Widać wyraźnie, że celem jest upadek gospodarczy poszczególnych krajów, gigantyczne zadłużenie i destabilizacja systemu.
2021-01-11 11:15:21
Vito: Koszor, celem jest komunizm w skali globalnej. I masz rację duża część firm musi upaść Tadeusz Gołębiewski mówi że co chwila dostaje od państwowej spółki propozycje odkupienia hoteli, tyle że za bezcen. Jak zbakrutuje to i tak to wezmą.
2021-01-11 11:16:29
koszor: Do Policji - wiem, że musicie wykonywać rozkazy. Ale na litość Boską, to nie zwalnia was z myślenia. Prawo podaje konstytucja, a nawet gdyby ją anulowali, macie sumienie i rozum. Wykończycie gastronomię, hotelarstwo, transport i innych przedsiębiorców, bo wam kazali? Już tacy byli, którzy się tłumaczyli, że oni TYLKO wykonywali rozkazy. Też swoje odsłużyłem w mundurze i jako katolik zdarzyło mi się nie wykonać polecenia. Trudno, nikt mi nie obiecywał, że będzie łatwo. Wam też.
2021-01-11 11:27:00
Bugs: koszor: mówisz, że policjant ma mieć sumienie i rozum, a Ci co poszli do tej knajpy i robili tłum bez maseczek sumienia i rozumu nie maja?
2021-01-11 11:27:10
koszor: Vito - nie oglądam telewizji od ponad 20 lat. Ale domyślam się, że muszą tam niezła sieczkę ludziom do głowy wkładać, skoro jako społeczeństwo doszliśmy do myślenia: "mi jest dobrze, więc jest dobrze". Ja w sumie nie ucierpiałem na tej pseudo pandemii, ale nie mogę obojętnie patrzeć, jak ludziom sypie się wszystko, tracą pracę, a do legalnie działającej restauracji, mającej zgłoszoną działalność, wpada 20 umundurowanych funkcjonariuszy jak na bandytów. Ci, którzy mają chronić społeczeństwo, stali się oprawcami własnych sąsiadów i znajomych. Niejeden przedsiębiorca wpadnie w depresję albo wyhuśta się pod sufitem. I to nie będzie wina tylko Morawieckiego czy Niedzielskiego, ale także zastraszających naród policjantów.
2021-01-11 11:27:41
Mach: Mam propozycję, niech wszyscy pracownicy restauracji i hoteli zostaną przeszkolenii przez sanepid w prowadzeniu szczepień na covid 19- to doskonała sieć. My za szczepienie zapłacimy jak za obiad a to nieudolne państwo i nieudolna służba zdrowia dowie się co to przedsiębiorczość- może wówczas wszyscy łącznie z policją będziemy mogli się zajmować tym do czego nas przygotowano i wrócimy do normalności. Popatrzcie na Izrael- kraj w stanie wojny wkrótce ukończy szczepienia 9 mln obywateli -my mamy dopiero 200 tys. zaszczepionych.
2021-01-11 11:34:48
koszor: Bugs - ostatni wpis, bo nie mam teraz czasu. Niech idą do restauracji, jak normalni ludzie. Przestań panikować, bo: PANDEMIA! Raka już nikt nie boi, chorób krążenia ( niektórzy od marca prawie się nie ruszają z domu bo: PANDEMIA!), nerwice i depresje te już nie takie aktualne. Jest jeden temat: PANDEMIA! Przestańcie żyć w stresie i hodować hemoroidy siedząc w domu. Żyjcie normalnie, bo rozpętała się histeria na widok krwiożerczego komara, ale nadchodzącego lwa nikt nie widzi.
2021-01-11 11:40:25
tom lem: .. i mamy podstawę interwencji - "Podstawowym zadaniem policjantów jest reakcja na zgłoszenia związane z nieprzestrzeganiem obowiązujących zasad przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa. Nie inaczej było ze zgłoszeniami dotyczącymi prowadzenia działalności stacjonarnej jednej z cieszyńskich restauracji" no i się bracia dowiedzieli na czym polega "konkurencyjny rynek" , gdy każdy normalny klient wybiera nogami, oni przygarnęli zadymiarzy i narazili się na skutki donosów ;-)
2021-01-11 11:44:16
miriam11: Jak widać, mendy i donosiciele mają się dobrze.
2021-01-11 11:52:41
Bugs: tom lem: teraz może solidarnie grupa krzykaczy z wioskowym głupkiem YT na czele zrzuci się na knajpę w której zorganizowali sobie internetowe show.... i rozsławili(?) Cieszyn na cały kraj.
2021-01-11 11:59:49
tom lem: ... obawiam się że krzykaczy stać z bidą na zrzutkę na kanapkę niż na knajpę ;-)
2021-01-11 13:25:56
john: Dlaczego aspirant, sierżant w stopniu generała nie pochwalił się że do wylegitymowania kilku osób w knajpie policja ściągnęła około 10 radiowozów ze Śląska które rozpychały się na drodze z Pawłowic do Cieszyna??? Trzeba było jeszcze AT ściągnąć do tego ciężkiego przestępstwa jakim było otwarcie knajpy.
2021-01-11 13:30:25
tom lem: ... jasio +-, to było dla dobra protestujących z trumną na ryku, by przypadkiem restauratorzy nie odmówili im gościny. Trafiło na trzech braci, zawsze to lepiej niż dwóch aspirantów ;-)
2021-01-11 13:30:31
tom lem: ... jasio +-, to było dla dobra protestujących z trumną na ryku, by przypadkiem restauratorzy nie odmówili im gościny. Trafiło na trzech braci, zawsze to lepiej niż dwóch aspirantów ;-)
2021-01-11 13:30:43
tom lem: ... jasio +-, to było dla dobra protestujących z trumną na ryku, by przypadkiem restauratorzy nie odmówili im gościny. Trafiło na trzech braci, zawsze to lepiej niż dwóch aspirantów ;-)
2021-01-11 14:20:46
św. Patryk.: zamiast te żałosne pierdoły popychać niech się lepiej ob. Pawlik zdecyduje zanim nie jest za późno czy dalej chce brnąć w służalcze wobec politykierów PiS nadużycia, szachrajstwa i mataczenie - suweren takich rzeczy nie zapomina, a rozliczenie może być bolesne
2021-01-11 14:33:37
św. Patryk.: do Bugsa i podobnych: epidemia to jedno, a bezprawie władz PiS to drugie - rząd ma od dawna możliwość wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, wtedy ma prawo stosować wiele ograniczeń, ale jednocześnie jest zobowiązany do wypłaty odszkodowań, i o to chodzi w tym temacie, także restauratorom - władza PiS która obsypuje miliardami propagandową telewizję, marnotrawi gigantyczne sumy na przekopywanie piasku na plażach, budowanie i rozbieranie idiotycznej elektrowni w Ostrołęce albo lotniska które nigdy nie powstanie, na sowite opłacanie tysięcy swoich ludzi i klakierów pousadzanych w państwowych firmach i instytucjach, władza która bez wahania wydaje dziesiątki miliardów złotych podatników na akcje wyborcze dla swojej wyłącznej korzyści, ta sama władza jednocześnie w sytuacji faktycznej klęski epidemicznej olała i skazała na bankructwo miliony ciężko harujących od lat podatników - ich protest jest w gruncie rzeczy wołaniem o prawo i sprawiedliwość, a nie o pieniądze - policjanci, którzy stają po stronie tej w jawny sposób prawo łamiącej władzy, sami także prawo łamią, i to przede wszystkim oni się muszą liczyć z konsekwencjami, wcześniej czy później
2021-01-11 15:45:26
św. Patryk.: panie Pawlik - pan tę spraną jak stare gacie ściemę posuwa o "zgłoszeniach obywatelskich", a cieszyniocy z pewnością chętnie by prawdę usłyszeli - czy z podobną werwą zareagowałby pan na zgłoszenie dotyczące któregoś z kościołów? ilu pan miał tajniaków w tym dniu na mieście, ilu w restauracji? jakie instrukcje od swoich szefów i rozkazy pan dostaje w temacie pacyfikowania protestów przeciw bezprawnym działaniom władzy? z kim się pan musiał kontaktować zanim wysłał swoich ludzi do knajpy i kto tak naprawdę podejmował decyzję o ściąganiu posiłków na ten żenujący policyjny pokaz siły w Cieszynie? - i do wszystkich policjantów, gdyby wasz dowódca rozkazał wam na przykład ściągnąć gacie i zaśpiewać marsyliankę na cieszyńskim rynku, też byście to zrobili i tłumaczyli, że rozkaz to rozkaz i nie jesteście od interpretowania prawa? - pan, panie Pawlik, pewnie tak samo jak władza PiS uważa obywateli za idiotów, zgadłem?
2021-01-11 15:54:34
Bugs: Jak to godajom, Panie Patryk, w dupie byłeś i gówno wisz bo przynajmniej w kilku parafiach na cieszyńskim miały wizyty policji "po mszy" i mandaty się posypały /w niektóych nawet po parę razy/. Jak wieść gminna niesie 'uprzejmie donosili' sami mieszkańcy.
2021-01-11 16:21:06
św. Patryk.: bugs, fajne są plotki i fake newsy, ale wolę twarde fakty - "Mieszkanka Rzeszowa zauważyła, że podczas mszy w kaplicy jednocześnie przebywało 70 osób, a powinno ich być maksymalnie 13. Wezwała policję, ale to na niewiele się zdało - opisuje portal nowiny24.pl. Pani dyspozytorka wypytała mnie, co ja tam robię, dlaczego się tam znalazłam. Czekałam na jakąś interwencję policji do końca mszy, nikt się nie pojawił, ludzie po nabożeństwie spokojnie się rozeszli" - spokojnie poczekam na potwierdzenie wysłania dziesięciu wozów z policją do rozpędzenia nielegalnego zgromadzenia w którymkolwiek kościele na Śląsku Cieszyńskim
2021-01-11 16:53:27
Bugs: Nie, no jasne. Jak fakty nie pasują do tezy to już nie fakty. Nie zapomnij się przelogować na kontach i polajkować posty patryku. LOL
2021-01-11 17:09:02
politykier: krzy-sio+ś.wir_us Patryk v3, cieszyński KURKU NA KOŚCIELE, 2021-01-10 16:45:45 napisałeś jako Skywalker: happeningi to zdrowy przejaw rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, covidioci też mają prawo. A tymczasem pod innymi wątkami owi covidioci, twoim zdaniem, cudownie przemieniają się w świadomych obywateli? Jak widać, partyjne interesy i nienawiść ponad wszystko...
2021-01-11 17:10:24
Antykler Forte: w kościołach policja nie interweniuje, bo tam zgromadzonych chroni przed wirusem Duch Święty i konsekrowane paluszki plebana
2021-01-11 17:32:24
wyśmienity cwaniaczek: dowalić im taką karę , że TEN "KULINARNY SYF" zniknie z mapy pOLSKI ....pieprzone cwaniaczki !!!!!! jak wszyscy to wszyscy trzymamy reżim aby to wszystko się skończyło ...........
2021-01-11 17:48:57
edward pilich : Wyśmienity cwaniaczek ; weź sobie kij i pie......j w łeb
2021-01-11 17:52:49
wyśmienity cwaniaczek: minuta reklamy w Polsacie kosztuje około 100.000 pln ......................te matoły korzystając z / PANDEMI , KRYZYSU, / ROBIĄ sobie reklamę ....ALE widzę , że debili NAIWNIAKÓW nie brakuje ......:):):):) EDZIU :)
2021-01-11 18:18:26
altacet: Poseł Koperski przyjechał tylko po to,żeby się promować.Gdyby rzeczywiście chciał pomóc restauratorom to powinien pomóc im napisać pozew zbiorowy,a nie tylko pokazać się w maseczce.
2021-01-11 18:29:24
gocha72: Co to za umywanie rąk przez policję??? Kontynuacja bezsensownie przeprowadzonej interwencji oraz braku reakcji na obelgi rzucane wobec funkcjonariuszy. Policja ma obowiązek reagowania na złamanie prawa z urzędu a nie zwalać sprawę na to iż ktoś podobno ich powiadomił....
2021-01-12 11:27:07
iga: No niestety jak jest zgłoszenie to policja musi interweniować A może to Pan poseł zadzwonił zrobił pokazówkę bo czekał na policje
2021-01-12 13:35:05
krzysztof mm: iga - no chyba że jest zgłoszenie o zgromadzeniu w toruńskim kościele na masówce organizowanej przez Rydzyka z udziałem PiS-owskich elit i biskupów, wtedy nie dość, że nie musi, ale nawet jej nie wolno interweniować - słabo się starasz, wypisujesz brednie jak z taniej partyjnej gazetki propagandowej
2021-01-12 15:22:17
politykier: Z "Wybiórczej"?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: