Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policja przestrzega: nie otwieraj linków z tych SMS-ów

SMS-y o treści "Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne" otrzymuje w ostatnim czasie wielu użytkowników smartfonów. Służby mundurowe alarmują: to próby oszustwa!

- W ten sposób przestępcy mogą dostać się do naszych kont bankowych. Jeśli to zrobiłeś, natychmiast z innego telefonu skontaktuj się ze swoim bankiem - zaznacza Biuro ds. Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.

KR/KPP Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-20 08:30:39
św. Patryk.: od lat z Torunia na całą Polskę urzęduje i okrada Polaków konsekrowany oszust radiomaryjny i jakoś nie zauważyłem w tej sprawie żadnego ostrzeżenia ze strony policji, ciekawe
2021-04-20 08:36:03
św. Patryk.: ja natomiast ostrzegam pisiactwo przed czytaniem książki Jana Pińskiego i Tomasza Szwejgierta pt. "Kamiński" - miękiszony mogą po takiej lekturze doznać powrotu do równowagi psychicznej i zmienić swe preferencje wyborcze: =====> Centrala PiS rozeźlona na posła Porozumienia Michała Wypija, jednego z bliskich współpracowników Jarosława Gowina. - Michał nie ma już czego szukać w naszym obozie. Takich rzeczy się nie wybacza - mówi polityk bliski Jarosławowi Kaczyńskiemu. Poszło o to, że ojciec Wypija napisał pozytywną recenzję książki, która rzuca na wiceprezesa PiS i szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego podejrzenie o współpracę z SB i służbami Rosji.
2021-04-20 08:38:52
św. Patryk.: Z opisu wydawcy: "Czy szef służb PiS Mariusz Kamiński współpracował z bezpieką PRL? Dlaczego skłamał w ankiecie bezpieczeństwa i zataił znajomość z rosyjskim pułkownikiem? Czy praktykujący alkoholik może odpowiadać za bezpieczeństwo Polaków? O tym wszystkim przeczytasz w książce". Jan Piński nazywa wiceprezesa PiS "złotym dzieckiem PRL" i prześwietla jego rodzinę. Tę biografię Kamińskiego zrecenzował były szef delegatur ABW w Olsztynie i Gdańsku (pełnił stanowisko w czasie rządów PiS), płk Piotr Wypij - ojciec posła Michała Wypija. Recenzja ta - choć krótka - to odbiła się echem w PiS-ie. To zachęta do lektury. Czytamy w niej: "Czy [Kamiński] jest bohaterem minionego okresu, czy tylko wykorzystuje stanowisko koordynatora służb specjalnych, aby promować swoją osobę?". "To czytelnik musi sam sobie odpowiedzieć, kim jest opisywany człowiek [Kamiński], bohaterem czy tylko atrapą? Uważam, że warto zapoznać się z książką".
2021-04-20 09:01:19
Wiederholec: Władze Cieszyna właśnie "ukradły" z ul. Solnej piękną kostkę brukową.
2021-04-20 09:04:06
św. Patryk.: no i nie czarujmy się, trzeba też ostrzegać przed polską policją: "Policyjna pałka ma około 60 centymetrów. Służy do bicia, pchnięć, duszenia i bloków. Uderzając z odpowiednią siłą można nią złamać rękę. Albo nogę. Pałki idą w ruch coraz częściej. Każde uderzenie rozbija wizerunek służby, która ma strzec obywateli."
2021-04-20 09:05:20
św. Patryk.: "Z rozmów z funkcjonariuszami – obecnymi i tymi, którzy ze służby już odeszli – wyłania się niepokojący obraz: polskim policjantom "przetrącono" kręgosłup. Nie stało się to miesiąc, rok ani nawet sześć lat temu. To długi proces niszczenia wizerunku i morale, ale także skracania szkoleń czy obniżania do absurdu kryteriów przyjęć. Trudno się dziwić, że potem dziennikarze odnajdują w policji w Gorzowie kobietę, skazaną za przemyt stu kilogramów narkotyków w Szwecji. Na naszych oczach powstaje czwarta część "Psów". Opowiada o polskiej policji drugiej dekady XXI wieku."
2021-04-20 09:07:10
św. Patryk.: Zaufanie spada na łeb, na szyję. Zbiegło się to w czasie objęciem przez Jarosława Kaczyńskiego stanowiska wicepremiera ds. bezpieczeństwa. W badaniu przeprowadzonym dla Interii w listopadzie 2020 roku zaufanie do policji zadeklarowało 44,1 proc. respondentów. W porównaniu do badania, które w 2017 roku przeprowadzono dla "Rzeczpospolitej", oznacza to spadek o 21,3 pkt proc. – Policja zmieniła się na lepsze i jestem dumny z takich działań, a obywatele czuli się bezpieczniejsi. Policja wtedy cieszyła się najwyższym zaufaniem społecznym w okresie całego trzydziestolecia wolnej Polski – mówi w rozmowie z WP Jarosław Zieliński, w latach 2015-2019 wiceminister spraw wewnętrznych i administracji odpowiedzialny za policję. Byłego wiceministra rozpiera więc duma, ale to za jego kadencji na komisariacie policji we Wrocławiu umierał zakatowany Igor Stachowiak. To protegowany Zielińskiego, gen. Daniel Kołnierowicz, został ukarany naganą za ogłoszenie konkursu na najlepszy anonim dotyczący posłanki PO, Bożeny Kamińskiej. To Zielińskiego witało rozrzucane z helikoptera konfetti, cięte wcześniej przez policjantów."
2021-04-20 09:10:45
św. Patryk.: "W służbach, ale i po części w policji, szerzy się demoralizacja. Albo nie potrafią pracować, albo - wykonując polityczne rozkazy - popełniają błędy, często także wykroczenia. Efektem jest ogromna nieudolność - mówił w "Polityce" były szef ABW, gen. bryg. Krzysztof Bondaryk. - Potrafią tylko kogoś obudzić o szóstej rano i wyprowadzić w kajdankach. Nie są to służby demokratycznego państwa prawa, ale służby bezpieczeństwa PiS w państwie prywatnym. Jeśli można wskazać symboliczny moment, w którym doszło do przekroczenia Rubikonu, to jest nim interwencja Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA z listopada 2020 roku. To wtedy funkcjonariusze BOA tłukli pałkami teleskopowymi kobiety i nastolatków. Obrazy niczym z roku 1968, gdy ZOMO pacyfikowało protesty studentów."
2021-04-20 09:10:58
św. Patryk.: więcej: ======> magazyn.wp.pl/informacje/artykul/psy-4-jak-sie-lamie-kregoslupy
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: