Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policja przeprowadziła akcję „trzeźwy powiat”

W środę 30 marca 2022 roku od wczesnych godzinach rannych cieszyńscy funkcjonariusze przeprowadzali dziania „Trzeźwy powiat”. W czasie akcji przeprowadzono łącznie kilkaset kontroli stanu trzeźwości. Jaki był ich efekt?

W związku z prowadzoną akcją, na terenie naszego powiatu zostały zorganizowane posterunki kontrolne. Policjanci przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kilkuset kierujących. Ujawniono dwóch kierowców, którzy kierowali samochodem w stanie nietrzeźwości.

- Pierwszy z nich, 47-latek z Jastrzębia Zdroju, został zatrzymany przez policjantów drogówki w Drogomyślu na ul. Głównej. Mężczyzna kierował citroenem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,29 mg/l ( 0,6 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi z nich został zatrzymany przez drogówkę również w Drogomyślu, tym razem na ul. Wiejskiej. Kierował Fordem Kuga, a badanie wykazało u 34-latka 0.49 mg/l ( 1 promil). Co oczywiste w takich sytuacjach, policjanci zatrzymali nietrzeźwym kierującym prawo jazdy – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Kierującym grozi im do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Red.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-04-01 14:34:09
św. Patryk.: a konfetti nie sypali? - takie akcje to typowo w stylu totalitarnych ustrojów pokazy siły mające na celu trzymanie za pysk Kowalskiego i przypominanie mu kto tu rządzi i jaką długą ma pałę - nawet funkcjonariusze niechętnie na te spacery jeżdżą od kiedy za mandaty nie płaci się gotówką, za to każdy może zostać podsłuchany i nagrany - pijanych kierowców od nich nie ubywa ani trochę, złodzieje okradają mieszkańców jak okradali, a tymczasem w ł a d z a ciągnie w i e l o m i l i a r d o w e zyski z handlu wódą, i dziś wóda jest królową stacji benzynowych i najmniejszego nawet sklepu w najmniejszej nawet wiosce - PiS to esencja hipokryzji, obłudy i zakłamania, a od czego jest dziś policja pod rządami tej bandy złodziei i oszustów widać na ul. Mickiewicza w warszawie, w okolicach szczurzej nory szarego kurdupla, zobaczyliśmy na manifestacjach kobiet
2022-04-02 16:03:19
dystans: Przypominają mi się akcje za komuny, akcja taka , akcja sriaka, a efekt zawsze gów....ny, i po co , wystarczą zwykłe , normalne kontrole drogowe. No chyba chyba ,że Pis policja tylko w przerwach między biciem kobiet i ochroną kurdupla , może wysłać paru na drogę.
2022-04-03 21:07:12
kierowca_bombowca: Ale się wysiliła policja. Następna będzie pewnie "znicz"
2022-04-04 14:32:15
Bugs: Kiepskie miejsca wybrali, powinni się ustawić np. w Marklowicach albo Kaczycach na drogach od granicy, z rana kilku wracających z szychty z Czech bankowo ustrzelonych.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: