Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policja pomaga Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Kilka tysięcy policjantów będzie nadzorować niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas wpłacania pieniędzy wolontariuszom?

Jak informuje cieszyńska policja, każdy wolontariusz WOŚP musi być wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety oraz miejscem zamieszkania. Musi go nosić w widocznym miejscu, a ponadto widoczne na nim powinno być charakterystyczne logo fundacji. Co więcej, na puszce, do której wrzuca się pieniądze, musi znajdować się ten sam numer, co na identyfikatorze.

Policja apeluje, aby zgłaszać wszelkie podejrzenia oszustwa. Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu - piszą cieszyńscy mundurowi.

Ponadto, policja prosi samych wolontariuszy, aby przeprowadzali zbiórkę w centrach handlowych, przy głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach dobrze oświetlonych, które objęte są monitoringiem i gdzie jest duże natężenie pieszych. Najlepiej zbiórkę przeprowadzać parami lub w grupie. 

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP! - kończą policjanci.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-13 08:19:50
krzysztof.mm: no faktycznie, napomagali się
2019-01-13 14:43:10
Herr Flick: Tyś się za to napracowoł...
2019-01-14 18:59:24
krzysztof.mm: dziś wszytsko jest jasne - tysiące policjantów obstawiało kaczyńskie miesięcznice, w Gdańsku ich nie było - bo po co?...
2019-01-14 19:14:07
bronek91: krzysztof.mm Co chcesz przekazać?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: