Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policja podsumowuje weekend

Ponad 100 interwencji przeprowadzili mundurowi w miniony weekend. Od piątku do niedzieli policjanci w całym garnizonie cieszyńskim zatrzymali 13 sprawców przestępstw oraz 2 poszukiwane osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

W czasie weekendu obyło się bez rannych nadrogach powiatu, odnotowano jedynie 6 kolizji drogowych oraz zatrzymano 3 pijanych kierowców.

O piątku do niedzieli policjanci wydziałów prewencji i kryminalnego w całym powiecie zatrzymali łącznie 13 sprawców przestępstw oraz 2 poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

-  Wśród zatrzymanych podejrzanych znaleźli się sprawcy kradzieży, uszkodzenia mienia, posiadania narkotyków, znieważenia funkcjonariuszy, kierowania gróźb karalnych i nietrzeźwi kierowcy. W piątek i w sobotę funkcjonariusze zatrzymali łącznie 4 osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. W sobotę po północy na ulicy Rodzinnej w Ochabach spłonęła stodoła. Osiem jednostek straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru. Skoczowscy policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie. Z kolei popołudniu w Bąkowie na ulicy Jutrzenki podczas prac melioracyjnych został znaleziony niewybuch z czasów II wojny światowej. Powiadomiono jednostkę wojskową w Gliwicach. Na drugi dzień pocisk moździerzowy został zabrany przez saperów. – informuj st. asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji

W nocy z soboty na niedzielę policjanci na jednym z osiedli w Ustroniu zostali wezwani na interwencję. - 51-letni mieszkaniec Mysłowic zdewastował mieszkanie. Wstępnie właścicielka oszacowała straty na 1000 zł. W niedzielę rano w Drogomyślu strumieńscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca tej miejscowości, który włamał się do jednego z mieszkań. Jego łupem padły przewody elektryczne. Skradzione przedmioty zostały odzyskane. Tego samego dnia przed południem w Pogórzu funkcjonariusze ze skoczowskiego komisariatu odnaleźli fiata, który został skradziony w ubiegłym tygodniu z parkingu na jednym z osiedli w Skoczowie. – kończy weekendowe podsumowanie Domagała.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: