Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policja od kuchni

Tajniki pracy funkcjonariuszy Policji ciekawią wielu. Dzisiaj (19.11.2015) poznawali je uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego.

Nietypową lekcję na Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie mieli uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego. Drugoklasiści rozpoczęli wizytę od biura technika kryminalistycznego: - Tam w rozmowie z policjantem słuchacze mogli dowiedzieć się jak zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia, jak są one dzielone i nazywane, w jaki sposób pobiera się odciski palców. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób tak zabezpieczone dowody są wykorzystywane w dalszym postępowaniu – informuje st. asp. Benedykt Polok z cieszyńskiej Policji.

Po tej ciekawej lekcji od kuchni uczniowie spotkali się policjanci wydziału prewencji. - Przedstawili oni charakterystykę służby w policji, ale też poruszali tematy z zakresu profilaktyki narkotykowej i dopalaczy. Aby prelekcja była ciekawa dla młodych słuchaczy, prelegenci przedstawili wiele przykładów ze swojego doświadczenia. Pomogło to młodym ludziom na lepsze zrozumienie poruszanych tematów – dodaje funkcjonariusz.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: