Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policja o bezpieczeństwie na prelekcji w cieszyńskim teatrze

Policjanci z cieszyńskiej drogówki wzięli udział w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie to odbyło się 24.09 2015 w teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie i wpisuje się także w szerszą akcję profilaktyczną, jaką jest ''Rok pieszego''.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób, w tym także policjanci z wydziału ruchu drogowego cieszyńskiej komendy. Przeprowadzili oni prelekcję dla mieszkańców naszego regionu, dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podkreślali m.in. jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, aby być widocznym po zmroku na ulicy oraz dlaczego warto dbać o wzajemny szacunek relacji kierowca-pieszy.

Spotkanie dotyczyło także bezpieczeństwa rowerzystów i motocyklistów. Przytoczono statystyki zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy kierujących. Policjanci przypomnieli, że zakładanie kasku jest obowiązkowe, gdy chcemy poruszać się motorowerem, motocyklem czy quadem.

Prelekcja w teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie wpisuje się także w szerszą akcję profilaktyczną "Rok pieszego". Warto zwracać uwagę na bezpieczeństwo swoje, jak i swoich bliskich. Należy także pamiętać, że w ruchu drogowym jesteśmy odpowiedzialni również za innych.

 

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: