Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policja na murawie!

Policjanci z Cieszyńskiego garnizonu podnoszą swoje umiejętności na stadionie przy Alei Łyska w Cieszynie. Celem ćwiczeń jest przygotowanie do działań w zakresie utrzymywania porządku publicznego w trakcie imprez masowych, a szczególnie rozgrywek piłkarskich.

Nad wszystkim czuwał wczoraj (22.05) podinsp. Jacek Bąk – Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie. Funkcjonariusze z cieszyńskiej komendy i podległych komisariatów przećwiczyli m.in. tworzenie szyków policyjnych, jakie stosowane są podczas działań oddziałów zwartych. Najważniejszymi elementami treningu było również sprawdzenie mobilności i właściwego współdziałania pododdziału, jak również ćwiczenie przemieszczania się po obiekcie oraz doskonalenie techniki użycia broni gładkolufowej.
 

Takie umiejętności są szczególnie przydatne w sytuacjach zamieszek jak również zaburzenia porządku i ładu na obiektach. Policjanci asystują przejazdom zorganizowanych grup kibicowskich oraz pilnują porządku podczas imprez masowych.

PLT

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: