Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policja czuwa nad rajdem

150 funkcjonariuszy policji zabezpiecza trasę rajdu Barbórki Cieszyńskiej. Jak zapewnia asp. sztab. Ireneusz Korzonek, zastępca Naczelnika Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie policjantów na drogach też nie zabraknie.

To niecodzienny dzień w życiu cieszyńskiej policji. Policjanci zabezpieczają trasę 37. Barbórki Cieszyńskiej – Pracuje 150 policjantów, którzy współpracują z 260 sędziami poszczególnych automobilklubów. W tym roku trasa jest z pewnością trudniejsza dla kierowców, ale nie ma takiego zaludnienia jak w czasie rajdu np. w Zamarskach czy Hażlachu, także nam łatwiej o zabezpieczenie – mówi z-ca naczelnika cieszyńskiej drogówki. 

Choć pełna obsługa na trasie rajdu, jak zapewnia asp. sztab. Ireneusz Korzonek, policjantów nie brakuje też na drogach. – Patrole nie są skoncentrowane wyłącznie na trasie rajdu. Czuwamy tez na drogach, szczególnie kontrolowane są dojazdowe drogi do odcinków specjalnych, prowadzone są w normalnym ruchu. Droga Wojewódzka nr 941 jest drogą dojazdową do pierwszego odcinka specjalnego, kolejna nr 942 jest dojazdową droga do odcinak specjalnego nr 2 – dodaje asp.sztab. Ireneusz Korzonek.

Policja apeluje o zdrowy rosądek do kiciców nawet najlepiej zabezpieczony rajd może okazać sie niebezpieczny.

12:16 Jak mówi nam asp. sztab. Ireneusz Korzonek do tej pory na trasie rajdu odnotowaliśmy 12 zdarzeń. – To niewielkie stłuczenia i wypadniecie z trasy – mówi zastępca Naczelnika Wydziału Drogowego.

12:23 Policja zatrzymała jeden z zespołów. Jadący zwykłą drogą w Dobce, samochód jechał 83km/h. Teraz kierowca bedzie musiał słono zapłacić.   –  Nasz mandat to 300 zł, kara ze strony organizatorów do 1000 zł. Średnia prędkość pomiędzy odcinkami specjalnymi zaplanowana przez organizatorów to 37 km/h - po to, aby kazdy przepisowo, spokojnie mógł dotrzeć do odcinka specjalnego, niektórych niestety ponosi adrenalina - dodaje asp. sztab. Ireneusz Korzonek.

Czytaj więcej o utrudnieniach w czasie 37. Barbórki Cieszyńskiej: Czuwają nad bezpieczeństwem.

Patronem medialnym 37. Barbórki Cieszyńskiej jest Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL. 

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: