Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Polecamy na dużym ekranie w Skoczowie

Zaczyna się marzec i skoczowski „Teatr Elektryczny” przygotował ciekawe wydarzenia na dużym ekranie przy ul. Mickiewicza.

 \W dniach 03-07 marca zaprasza na angielską animowaną komedię familijną z 2019 roku „Superpies i Turbokot” w reżyserii Bena Smitha. Premiera filmu na polskich ekranach miała miejsce 31.01.2020 r. Jak zostać SuperPsem? Wystarczy 50 lat w kosmosie! Po powrocie na Ziemię, lojalny Pies wyrusza na poszukiwania swojego właściciela. Na swoje nieszczęście, trafia do małego miasteczka, gdzie złowrogi glina Niemilak prowadzi obławę na bezbronne zwierzęta. Z pomocą SuperPsu przychodzi... TurboKot! Zanim jednak wspólnymi siłami odnajdą dom, czeka ich masa przygód, dzięki którym odkryją w sobie moc superbohaterów.

 

W dniach 02-05 marca na dużym ekranie będzie emitowany amerykański kryminał z 2019 r. w reżyserii Guy Ritchie „Dżentelmeni”. Ten film akcji pojawił się na polskich ekranach 14 lutego 2020 r. Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Może nie służy mu klimat albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach…

Od kilku miesięcy w skoczowskim kinie odbywają się wydarzenia muzyczne w ramach „Elektrycznej sceny muzycznej”. W tym miesiącu 09.03. (poniedziałek) o godzinie 19:00 wyświetlony będzie interesujący dokumentalny amerykański film muzyczny z 2019 r. „MARIANNE I LEONARD: SŁOWA MIŁOŚCI” skierowany do wszystkich miłośników muzyki, a nie tylko wybranego grona odbiorców. Premiera w Polsce miała miejsce 7 lutego 2020 r. Piękna i dramatyczna historia miłosna Leonarda Cohena i jego norweskiej muzy Marianne Ihlen. Ich miłość zaczęła się na początku lat 60. na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, która była wówczas mekką zagranicznych artystów, pisarzy i muzyków. Tutaj młody Cohen zmagał się z marzeniami o zostaniu pisarzem, a Marianne próbowała dojść do siebie po nieudanym małżeństwie. Film opowiada o tym, jak ewoluowała ich miłość, kiedy Leonard stał się już odnoszącym sukcesy muzykiem, o tym jaką niezwykłą siłą inspirowania innych emanowała Marianne. To dzięki niej powstały nieśmiertelne piosenki "So Long, Marianne" czy "Bird on a Wire". To dzięki niej Nick Broomfield, reżyser tego dokumentu zaczął kręcić filmy. Wykorzystując archiwalne nagrania i wywiady, Nick Broomfield opowiada o pięknej i romantycznej miłości. Aż do ostatniego, niezwykle przejmującego rozdziału. Marianne i Leonard zmarli w 2016 roku w odstępie trzech miesięcy.

 Skoczowski „Teatr Elektryczny” filmowy marzec rozpoczyna ciekawymi propozycjami, a miłośnicy muzyki Leonarda Cohena na pewno powinni pojawić się 9 marca na widowni skoczowskiego kina.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-01 09:17:46
krzysztofmn: "powinni pojawić się 9 lutego..." - plany na rok do przodu?
2020-03-01 10:55:14
wyśmienity cwaniaczek: repertuar godny rynsztoka :):):)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: