Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Polecamy filmy w cieszyńskim „Piaście"

Zbliża się przełom lutego i marca. W kinach to również okres zmiany miesięcznych repertuarów. Cieszyńskie kino „Piast” repertuar ma ułożony do połowy marca więc chcemy tym razem polecić trzy filmy grane właśnie w tym okresie w Cieszynie. Aby przyciągnąć jak największą ilość widzów przed duży ekran trzeba zaproponować ciekawe tytuły. Najlepsze są nowości, które premierę miały w ostatnich dniach.

Pierwszy film to „Kobiety mafii 2” – polski film akcji z 2019 roku w reżyserii Patryka Vegi z Agnieszką Dygant, Aleksandrą Popławską i Katarzyną Warnke. “Królowe polskiej mafii wracają w gangsterskiej superprodukcji wyznaczającej nowe standardy gatunkowe dla krajowej kinematografii.

Film „Kobiety mafii 2” w reżyserii Patryka Vegi to porywająca i inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia sensacyjna, rozgrywająca się równocześnie na trzech kontynentach i w pięciu krajach: w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Kolumbii i Maroko. Przemyt narkotyków na niespotykaną dotąd skalę, porwania i zabójstwa na zlecenie, kradzież najdroższych, luksusowych samochodów, widmo globalnego terroryzmu i machinacje południowoamerykańskich karteli – a wszystko to w kontynuacji największego kasowego hitu 2018 roku!” Emisja  tego  filmu  od 22 lutego do 8 marca 2019 r. Dokładne  godziny  wyświetleń  na  plakatach  reklamowych i stronie kina.

Drugi film to animowana  komedia  familijna, belgijskiej  produkcji  z 2019 roku  w reżyserii Bena Stassena “Corgi, psiak Królowej”. “Pomerdana animowana komedia z psich wyższych sfer!

Śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej, mieszka w Pałacu Buckingham, pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgnowana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności psiak trafia do londyńskiego schroniska. Tam, otoczony przez gromadę czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się być zwyczajnym psem... Próbując odnaleźć drogę do domu, Corgi odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.”  Emisja w dniach od 01 do 10 marca 2019 r.

Natomiast 14 marca o godzinie emisja filmu na życzenie widzów: polski film Kingi Dębskiej z 2018 roku „Zabawa, zabawa” z Agatą Kuleszą, Dorotą Kolak, Marią Dębską i Marcinem Dorocińskim  w rolach głównych.

„Kinga Dębska postanowiła zmierzyć się z problemem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci, poglądów, statusu społecznego czy materialnego. „Zabawa zabawa” to trzy przeplatające się historie kobiet, będących w różnych fazach uzależnienia. Fabuła opowiedziana jest w charakterystycznym stylu Kingi Dębskiej potrafiącej, jak mało kto dotrzeć do serc widzów, tworząc „kino terapeutyzujące” – poruszające i zabawne zarazem, pełne emocji i pełnokrwistych bohaterów. 40-letnia prokurator, Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi - „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Z kolei dla szanowanej chirurg, Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy – w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce w życiu każdej z kobiet wydarzy się coś, co pokaże powagę sytuacji. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą w porę uporać się z problemem?” 

Opisy filmów udostępnione przez cieszyńskie kino „Piast”.

AK/mat. kina

 

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: