Polacy zajęli 9. miejsce, złoto dla Niemców

Niespodzianki nie było. Zarówno jeśli chodzi o zywcięzców dzisiejszych zmagań (22 lutego), jak również pozycję, którą zajęli biało-czerwoni. W czteroosobowym składzie znalazło się dwóch kombinatorów z naszego regionu - Paweł Słowiok oraz Adam Cieślar.

Spośród Polaków, najlepiej na skoczni, poradził sobie Szczepan Kupczak, który skoczył 130 m. Drugi najdłuższy skok oddał, pochodzący z Istebnej, Adam Cieślar (121,5 m). Nieco więcej spodziewano się od Pawła Słowioka, który wylądował najblizej - 107 m. 

Polscy kombinatorzy zajmowali po skokach ósme miejsce. Niestety, nie zdołali utrzymać tej lokaty kosztem Włochów. Cieślar stoczył, na finiszu, walkę z Bryanem Fletcherem o dziewiąte miejsce. Ostatecznie 25-latek wygrał z Amerykaninem.

Zwyciężyli, bez niespodzianki, reprezentanci Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi, w składzie: Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Eric Frenzel i Johannes Rydzek, przystępowali do biegu z drugiego miejsca. Ale strata do pierwszych Austriaków wynosiła zaledwie 6 sekund. Niemcy zdominowali drugą część zawodów i zyskali złote krążki. Srebrne trafiły do Norwegów, a brązowe do Austriaków.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, kombinacja norweska, sztafety:

1. Niemcy

2. Norwegia

3. Austria

4. Japonia

5.Francja

6. Finlandia

7. Czechy

8. Włochy

9. Polska (Wojciech Marusarz, Paweł Słowiok, Adam Cieślar, Szczepan Kupczak)

10. USA  

 

Andrzej Poncza

źródło:
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją