Pokazali charakter

Dwukrotnie przegrywali, ale ostatecznie zainkasowali komplet punktów. Piłkarze CKS-u Piast Cieszyn pokonali GKS Radziechowy-Wieprz – 3:2.

Piłkarze znad Olzy nie remisują w obecnym sezonie, co sprawdziło się również w sobotnie popołudnie, w ramach 11. kolejki Okręgówki (gr. Skoczów-Żywiec). Podopieczni Kamila Sornata dwukrotnie przegrywali w sobotnim starciu z GKS-em Radziechowy-Wieprz, ale zdołali sięgnąć po komplet punktów. Wynik w pierwszej połowie otworzył Marcin Byrtek, który wykorzystał rzut karny, dzięki czemu goście objęli prowadzenie. Piłkarze CKS-u dążyli do szybkiego wyrównania i bliski celu był Grzegorz Niemczyk, ale jego strzał głową obronił golkiper GKS-u. Podopieczni Kamila Sornata dopięli swego tuż po zmianie stron, a do wyrównania doprowadził Ireneusz Jeleń, który popisał się efektownym uderzeniem z rzutu wolnego.

Jednak goście ponownie wyszli na prowadzenie w 63. minucie, a na listę strzelców wpisał się Kacper Marian. Piłkarze z Cieszyna znowu musieli gonić wynik, ale wpierw Jakub Jeleń wyrównał w 78. minucie, a chwilę później zapewnił gospodarzom komplet punktów, dzięki bramce z rzutu wolnego. – Chcieliśmy się podnieść po wysokiej porażce sprzed tygodnia (przyp. red. – CKS przegrał w Drogomyślu, 0:5), bo ono nam nie wyszło. W pierwszej połowie stworzyliśmy więcej klarownych sytuacji i powinniśmy prowadzić. Drużyna pokazała charakter po zmianie stron, bo odwróciła wynik – przyznał Kamil Sornat, trener CKS-u.