Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pokaż piękno cieszyńskich magnolii!

Rusza kolejny cykl konkursów, mających na celu pokazać piękno cieszyńskich magnolii. W tym roku po raz kolejny zaplanowano konkurs fotograficzny i poetycki.

To już V i III edycja kolejno konkursu poetyckiego i fotograficznego. Jak doskonale wiemy na koniec kwietnia przypada rozkwit magnolii. To właśnie w naszym regionie są one najpiękniejsze i warto zaprezentować ich urok.

V Otwarty Konkurs Poetycki im. Danusi Pawłowicz zainicjowany został w 2008 roku, po śmierci pani Danuty. Tematyka wierszy jest dowolna. Każdy uczestnik może przesłać trzy, niepublikowane dotąd wiersze. Gra jest warta świeczki. Organizator konkursu – Polifarb Market przyzna nagrodę główną w wysokości 1200 złotych i co najmniej dwa wyróżnienia. Swoje prace nadsyłać można do 1 lipca w sekretariacie Muzeum Śląska Cieszyńskiego na ulicy Regera 6 w Cieszynie.

Drugą inicjatywą, także współorganizowaną przez Polifarb Market, Pate Media oraz Muzeum Śląska Cieszyńskiego jest konkurs fotograficzny pt. „Najpiękniejsze magnolie kwitną w Cieszynie”. III edycja konkursu jest otwarta dla wszystkich, uczestnicy podobnie jak w przypadku wiersz mogą przesłać trzy prace. Tutaj nagrodą główną będzie 500 złotych. Prace podobnie jak w przypadku pierwszego konkursu należy składać w Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Decyzja o zwycięstwie w konkursie ogłoszona zostanie 29 sierpnia. Więcej na stronie http://www.najpiekniejszemagnolie.pl. Zapraszamy do udziału w konkursach!
 

PLT

Zobacz fotoreportaż Stanisława Konopki, prezentujący przepiękne Cieszyńskie magnolie wiosną tego roku  KLIKNIJ>>>

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: