Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pogórze zaprasza do kolędowania

To będzie już trzecie Pogórskie Koledowanie. Już w niedzielę o godz. 16.00 w Kościele pw. NMP Królowej Polski wystąpią młodzi górale z zespołu ''Grojcowianie'' oraz ''Wesoła Nowina'' z Pogórza.

Co roku w pogórskim kościele odbywają się koncerty kolędowe z prawdziwego zdarzenia, a wypełniony po brzegi kościół wspólnie z wykonawcami głosi dobrą nowinę o narodzeniu Jezusa. Wszystko to za sprawą organizatorów Pogórskiego Kolędowania.


W tegorocznej edycji kolędować będą młodzi górale z zespołu „Grojcowianie". Początko działalności zespołu sięgają 1995 roku. Grupa prezentuje folklor, muzykę i tańce Górali Beskidu Żywieckiego. W swoich programach prezentują charakterystyczne tańce: obyrtkę, siustany, koło, koń, krzyżok, bon, polki, walce i najbardziej popisowy hajduk. W programach starają się wiernie i zgodnie z tradycją przekazywać obrzędy i zwyczaje doroczne górali żywieckich, bogactwo gwary, strojów i rekwizytów. Zespół pokazuje też zwyczaje kolędnicze. Od 2002 r oba zespół zrzeszony jest  w Międzynarodowej Radzie Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej – Polska Sekcja CIOFF.


 –Także dzieci z Pogórza przygotowują dla nas małą niespodziankę. Dziękuję Organizatorom i Sponsorom tego koncertu. Dziękuję Starostwu Powiatowemu w Cieszynie, które partycypuje w jego kosztach – dodaje ks. prał. Ignacy Czader, proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Polski w Pogórzu.


Nasza redakcja również zaprasza na kolędowanie do Pogórza. Początek w niedzielę o godz. 16.00. Portal OX.PL sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.


DK
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: