Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pogorskie Kolędowanie on-line

Już po raz dziewiąty w Kościele pw. NMP Królowej Polski w Pogórzu odbędzie się Pogorskie Kolędowanie. Koncert, który zawsze połączony jest z charytatywną zbiórką tym razem zorganizowany został on-line.

 „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”. Pomoc drugiemu człowiekowi na stałe wpisała się w repertuar Pogorskiego Kolędowania, które w Pogórzu, sołectwie gminy Skoczów odbywa się już po raz 9. – Co roku kolędowy koncert, połączony ze zbiórką charytatywną cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, a Kościół p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Pogórzu, często nie może pomieścić tych, którzy mają ochotę uczestniczyć w tym wydarzeniu. Tym razem będzie inaczej. To Pogorskie Kolędowanie zawita w Waszych domach. Dziś, kiedy wirus ogranicza nasze kontakty, zmuszeni jesteśmy zorganizować to wydarzenie w zupełnie inny sposób, jednak jesteśmy pewni, że mimo pandemii wasze serca się otworzą i nie tylko podzielicie się z nami Waszym czasem i ciepłem domowego ogniska, ale również wesprzecie tegoroczny cel naszego kolędowania – mówi Dariusz Kupka, organizator koncertu.

Koncert odbywać się będzie on-line i będzie go można znaleźć na facebooku oraz w lokalnych mediach. Jak co roku Pogorskie Kolędowanie to inicjatywa kilkunastu osób na czele z gościnną Parafią pw. NMP Królowej Polski w Pogórzu i jej proboszczem ks. Ignacym Czaderem. Organizację wydarzenia wspiera Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Starosta Cieszyński, Burmistrz Skoczowa i wielu innych samorządowców, ludzi dobrej woli i sponsorów, dzięki którym w kościele w Pogórzu mogą wystąpić znamienici artyści.

W tym roku koncertować będzie Kuba Jurzyk oraz Paulina Grochowska i Golden Gate String Quartet, znani ze studia Accantus. – Tegoroczny cel naszego kolędowania to zakup, tak potrzebnych dziś koncentratorów tlenu dla wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działającej w Pogórzu przy parafii p.w. N.M.P. Królowej Polski. Wypożyczalnia służy nie tylko mieszkańcom Pogórza, ale również potrzebującym z okolicznych miejscowości niezależnie od przynależności wyznaniowej.  W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej starszych osób najzwyczajniej boi się położyć w szpitalu, by nie zarazić się wirusem COVID-19, chcemy wspomóc im w przetrwaniu choroby w domu, gdy nie wymaga ona hospitalizacji. Urządzenia te wspomagają oddychanie, a także dotleniają organizm – dodaje Michał Augul, organizator koncertu.

Zbiórka już trwa za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl - https://zrzutka.pl/bbvvhp – Liczymy, że mimo pandemii, będziemy wszyscy razem i jak co roku wspólnie będziemy kolędować. Bądźcie z nami i pozwólcie na ten jeden wieczór zatrzymać tak szybko pędzący czas. Tym razem to my będziemy gościć w Waszych domach, poczęstujcie nas wspólnie spędzonymi, świątecznymi chwilami 27 grudnia o godz. 17.00 podczas transmisji internetowej – dodaje Marcin Machej, organizator.

mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: