Pogoń w końcówce, ale nieudana

Koszykarze Nacomi Cieszyn, w finale A, po raz pierwszy przedstawili się przed własną publicznością, mierząc się wczoraj z Gliwickim Towarzystwem Koszykówki. Niestety, po komplet punktów sięgnęli goście, którzy wygrali 81:71.

Podopieczni Jacka Bortliczka (przyp. red. – zastępuje Szymona Kałużę) przedstawili się w niedzielny wieczór przed cieszyńską publicznością. Początek spotkania był wyrównany, ale już w drugiej kwarcie goście wyraźnie odskoczyli i w przerwie prowadzili o 13 punktów.

Gliwiczanie nie zwolnili tempa i trzecia kwarta również padła ich łupem – 23:18. Gospodarze odrobili znacznie w ostatniej kwarcie, wygrywając ją różnicą 8 oczek, ale na dogonienie rywali zabrakło im już czasu. Ostatecznie, GTK wywiozło z Cieszyna komplet punktów – 81:71.

3 liga (gr. śląska), finał A:

Nacomi Cieszyn – Gliwickie Towarzystwo Koszykówki 71:81 (19:20, 12:24, 18:23, 22:14)

Punkty dla Nacomi zdobyli: Przemysław Rączka (23), Michał Bożomański (16), Łukasz Łośko (7), Maciej Surzycki (6), Piotr Szafarczyk (6), Paweł Łysień (5), Kacper Borus (4), Dominik Malak (4), a w składzie znaleźli się także: Borys Macura, Jakub Wajner, Hamdi Ben Mohamed, Marcin Matuszek

Cieszynianie kolejne spotkanie rozegrają znowu przy Al. Łyska. 26 stycznia (niedziela) będą gościć wicelidera finału A – MCKS Czeladź. Nacomi, z bilansem 0-7, pozostaje na ostatnim miejscu, ale wciąż mają matematyczne szanse na wejście do play-off.