Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kwesta na rzecz hospicjum

Wczoraj (19.01) w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie odbył się koncert kolęd. Było to muzyczne spotkanie "dedykowane" Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. Po koncercie zbierano datki na zakup m.in. sprzętu i środków medycznych.

To już kolejny koncert kolęd podczas którego zbierano datki na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. Wydarzenie to organizuje Koło nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. W tym roku przed publicznością wystąpili: Zespół Regionalny „Gorol” z Jabłonkowa, Zespół Regionalny „ Mała Jetelinka” z Jaworzynki, Zespół Regionalny „Grojcowanie” z Żywca. Koncert kolęd to duże wsparcie, podkreśla prezes hospicjum Dorota Kania.

Dla mnie to wzruszający moment, kiedy widzę tutaj wśród występujących małe dzieci. Ponieważ jeden z naszych pierwszych pacjentów to był mały Adaś który miał 3 latka. Jest z nami cały czas. To w tej chwili dorosły mężczyzna, który przeszedł wiele zabiegów, chemioterapii, radioterapii. Udało się go uratować. Wśród podopiecznych są też dzieci osierocone przez naszych pacjentów. (…) Macierz Ziemi Cieszyńskiej bardzo nas wspiera, pomaga w działalności na rzecz tych dzieci i ich rodzin – mówiła witając przybyłych na koncert gości Dorota Kania. Noworoczne życzenia złożyła uczestnikom koncertu prezes Koła nr 6 MZC Jadwiga Chlebik. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: