Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pogoda sprzyja pożarom

Niestety, wiosna z małymi ilościami opadów, daje się strażakom we znaki, w ostatnich dniach kilka razy musieli walczyć z pożarami. Palił się m.in. las w Zebrzydowicach na ulicy Sadowej, trawy przy torach Kolejowych w Chybiu, czy trawy w Kończycach Małych.

Wczoraj (21.04.2020) przed godziną 21:00 w Zebrzydowicach na ulicy Sadowej zapalił się las. Jak informowali strażacy z Osp Zebrzydowice, pożar nie był mocno rozwinięty, jednak panująca susza mogła się przyczynić do szybkiego rozprzestrzeniania ognia. Sytuacja została na szczęście opanowana.

Kolejna interwencja to dzisiejsze (22.04.2020) działania strażaków na ulicy Jagiellońskiej w Kończycach Małych - paliła się tutaj trawa. Zgodnie z informacjami, przekazanymi przez OSP Kończyce Małe, do zdarzenia doszło ok. 10:40. Również w tym przypadku sytuację udało się opanować.

Kolejny pożar miał miejsce nieco później, tym razem w Chybiu — godz. 13:34 zostaliśmy zadysponowani przez PSK Ustroń do pożaru na ulicy Objazdowej w Chybiu. Jak się okazało, palił się niewielki teren nasypu kolejowego w ciągu ulicy Objazdowej. Pożar został bardzo szybko opanowany przez pierwsze zastępy straży pożarnej i po kilkunastu minutach zastępy zakończyły działania. Na miejscu działały również 2 zastępy OSP Mnich, OSP Chybie, OSP Zaborze – relacjonują strażacy z OSP Zarzecze-Frelichów.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-07 17:06:54
krzysztof.nm: i popadało...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: