Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podwyżki albo strajk

We wtorek przez Polskę przetoczyła się fala lekarskich strajków. Do akcji protestacyjnej przyłączyli się m.in. cieszyńscy medycy. Część z nich wzięła urlop na żądanie, z kolei lekarskie związki zawodowe zwróciły się do dyrekcji Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej z dwoma postulatami.

- Żądania cieszyńskich lekarzy są zbieżne z postulatami ogólnokrajowymi. Dotyczą podwyższenia minimalnej płacy zasadniczej oraz wprowadzenia płatnego urlopu szkoleniowego dla lekarzy w wymiarze l4 dni w ciągu roku - mówił we wtorek Jan Kawulok, dyrektor ZZOZ w Cieszynie.

Jego zdaniem spełnienie pierwszego postulatu jest niemożliwe, natomiast realizacja drugiego punktu może być przedmiotem szczegółowych uzgodnień.

- W tej chwili trwają mediacje. Rozmowy będziemy prowadzić przez kilka dni i nie wiem, czym się ostatecznie zakończą. Myślę natomiast, że lekarze bardziej chcą zwrócić uwagę na problem niskich zarobków - sądzę bowiem, że strona związkowa w pełni zataję sobie sprawę, że podwyżki rzędu 200 procent są w naszym szpitalu niemożliwe. Ale chcę też podkreślić, że my, jako zarządzający szpitalami, również oczekujemy zmian systemowych w służbie zdrowia - mówił J. Kawulok.

Na 21 maja lekarze zapowiadają w całym kraju strajk bezterminowy.

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: